Splošni pogovori

Kaj se dogaja, vaše želje, pohvale, komentarji, predlogi, težave in rešitve.

Splošni pogovori

OdgovorNapisal/-a Less dne 24 jun 2009, 01:27

forum "splošni pogovori" do nadaljnega ostaja zaprt.

EDIT: Forum smo počistili in uredili.
kami-sama ~
Uporabniški avatar
Less
vizualc-sensei

Kraj: na lepšem~

OdgovorNapisal/-a cyth dne 24 jun 2009, 04:51

Nekaj sprememb v Splošni pogovori:

• "Spam" temo smo ukinili in odprli nekaj bolj specifičnih tem, za katere menimo, da jih boste našli prav tako uporabne za tiste vsakdanje stvari, ki so se ponavadi znašle v tej temi. Za vse ostalo vam je na voljo Twitter. Predloge za odprtje še kakšne teme v stilu Hobiji/Ljubiteljstvo/Konjički, Počitnice, Šola & služenje kruha in Šport, ki bi nadomeščala del spam teme in bi si zato zaslužila malček več pozornosti, lahko sporočite aktivnim moderatorjem (recimo LoveLess-u) po zasebnih sporočilih. Novonastale teme bodo do konca tedna ostali stickyji, zato da vas začnejo bosti v oči, potem pa bodo prepuščeni naravni selekciji.
  • Nekje ob poti je tema Kaj poslušate? izgubila svoj prvotni namen, zato smo se odločili, da jo malce počistimo. Namen teme ostaja isti, le deležna bo občasne čistke.
  • Naslov teme Smešnice - malo se za smejat smo spremenili v Zabavne povezave - svashta. Namen teme se je spremenil, zato si preberite njen prvi post. Hvala shindayu za odprtje teme!

Spam teme ne bo nazaj, o razlogih pa ne bomo razpravljali, saj so prav ta negativna čustva, ki jih morda nekateri čutite ob prebiranju tega posta, kriva za vso nastalo nejevoljo, tako med uporabniki kot tudi moderatorji. Spam smo začeli vzemati preresno, zato bomo vsi skupaj naredili dva koraka nazaj in svojo pozornost preusmerili na stvari, ki nas združujejo. Saj veste, da se spočetka julija prične nova, poletna animejska sezona, ne? :)

V planu je tudi ponovna postavitev splošnih pravil foruma in preureditev strukture foruma.
Uporabniški avatar
cyth
napol pečen

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a fanonepiece dne 25 jun 2015, 18:42

od kdaj ste pa še en internetni naslov dodal ki sta sedaj dva sloanimeja http://www.sloanime.org/ in http://anime.si/
fanonepiece
zelenec v zobanju

OdgovorNapisal/-a Tabura dne 25 jun 2015, 23:57

Drugi mislim da še ni 100% dokončan. Bo pa kar jaz vem to stream stran za slosub animeje :)
Slika
Hvala Atteni za sig
Uporabniški avatar
Tabura
Zmanjkalo paštete!

Kraj: Zakotna Vasica

OdgovorNapisal/-a NarutoTheTranslator dne 27 jun 2015, 21:01

Pred časom smo preselili strežnik strani in z njim tudi spremenili domeno, ko prenesemo še forum in shranko, bo vse skupaj teklo na anime.si. Sicer pa nobene drastične razlike, Sloanime ostaja Sloanime :)
I never take my words back. That's my way of the ninja!
Slika
Uporabniški avatar
NarutoTheTranslator
union lover <3

Kraj: Konoha

OdgovorNapisal/-a Shinoi dne 03 jul 2015, 20:11

Vidim da scena še ne umira in da se stvari premikajo dalje. Lepo videt :3
i haet efferytink
i are su mad at woerld
nyuuuueeeeeeeeeeeeghhhhhhhhh >:I
Uporabniški avatar
Shinoi
je doma na SA

Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a cythek dne 05 jul 2015, 16:08

Če se spomniš, koliko več ljudi je včasih sodelovalo po forumih, potlej je trenutna scena zagotovo mrtva.
cythek
kremasti pingo

OdgovorNapisal/-a Attena dne 06 jul 2015, 09:51

"They'll be back!"
Slika
To define is to limit.
⋋(◕▽◕)⋌
Uporabniški avatar
Attena
napol pečen

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Xeynaar dne 08 jul 2015, 16:46

Te stvari so se vedno zgodile "v valih". Zgodijo se pa lahko zaradi česarkoli - novih generacij gledalcev/bralcev, novosti na domači sceni, ipd. Vse od 2. polovice 90h do sedaj sem jih videl kar dosti. Potrebno se samo neka peščica ljudi, da začne po malem postat, pa se jim počasi pridruži več.

...do naslednjega mirovanja lol
Uporabniški avatar
Xeynaar
napol pečen

Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a dediledi dne 10 jul 2015, 00:05

Ah jaz bi full pisal sem, ampak ko mam tako malo časa zdaj kaj sem dobil službo pred enim letom :S Res škoda, tolko ko sem vložil časa v ta forum, mi je res malo žal, da nisem tolko več aktiven. Ampak ja, pridejo sčasom druge prioritete, in se pač dajo nekatere stvari na stran, hočeš ali nočeš. Kaj pa veš, mogoče bom pa sam doživel zopet kak val navdušenja, kot pravi Xeynaar in bom spet pisal kaj :D Till then, upam, da me kdo prekosi v postih XD
Slika
ME? Normal? How dare you insult me that way!
Uporabniški avatar
dediledi
ecchi master

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Tabura dne 10 jul 2015, 00:19

Če te moraš priti nazaj pa spet malo pokomentirat!
Slika
Hvala Atteni za sig
Uporabniški avatar
Tabura
Zmanjkalo paštete!

Kraj: Zakotna Vasica

OdgovorNapisal/-a cythek dne 11 jul 2015, 17:51

Med prejšnjimi vali družabna omrežja niso bila tako popularna, kot so zdaj, ki kradejo ljudem dobršen del časa in pozornosti. Pa na Makkonu je videti polno ljudi, ni jih pa na nobenem slovenskem forumu. Konec prejšnjega leta sem dal okoli spodnjo anketo, v kateri sem vprašal, zakaj jim ni do slovenskega anime spleta, pa to so ljudje, ki se družijo med sabo po internetu ...
Slika
Prvi razlog je sploh beden, ker ljudje se v živo pogovarjajo o vsem ostalem, razen o animejih. Mogoče je pa Makkon utvara, pa pridejo ljudje tja samo gledat cosplay, v resnici je pa le 10% teh na spletu, 10% teh pa dejansko piše, soustvarja hobi itd. Eh.
cythek
kremasti pingo

OdgovorNapisal/-a Shinoi dne 14 jul 2015, 11:29

Moj razlog da ne sodelujem več toliko kot sem nekoč je preprosto to, da sem mi zdi kot da sem nekako... prerasel vse skupaj, vse od poletja 2013 se mi tako zdi. Poleg tega sploh ni več naslovov, ki bi me uspeli pritegniti, ker se mi vse zdi eno in isti nezanimivi, klišejski, stokrat videni predvidljivi shit, posledično nimam dosti materiala za teženje po forumu.
i haet efferytink
i are su mad at woerld
nyuuuueeeeeeeeeeeeghhhhhhhhh >:I
Uporabniški avatar
Shinoi
je doma na SA

Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a Screw dne 20 jul 2015, 19:03

Kaj pa vem, mene včasih prime da bi kaj napisal, ampak novice in novi animeji so že takoj predebatirani na Twitterju, fansub straneh in drugih skupnostih, kot je MAL, medtem ko klasike vsake toliko časa pridejo spet na plano in jih večina že pozna. Tako se mi zdi moje mnenje rahlo samo sebi namen, ker nisem toliko egocentričen in potem sem v predikamentu ^_^ . Po drugi strani, če želiš napisati nekaj premišljenega in dobro informiranega, ti hitro vzame uro ali dve, ki bi jih lahko porabil najmanj za uživanje v dejanskih mangah in animejih.

Ne glede na stanje namenskih skupnosti se mi zdi da bo zavedanje o animejih in (ne toliko) mangah kljub vsemu raslo tudi pri nas, zaradi večje dostopnosti, globalne popularizacije in socialnih medijev. Kljub temu da sta pri nas anime in manga malo poznana in napačno predstavljena (beseda hentai pride marsikomu najprej na misel, ko zaide debata na to področje), se mi zdi da kar nekaj ljudi sezonsko gleda animeje, ali pogleda naključen naslov, ki ga mimogrede zasledijo omenjenega.

Ampak, ali bi bilo kul imeti stran ali revijo v stilu Newtype, kjer bi se pisalo in razpravljalo o animaciji, risarskih linijah, glasbenih podlagah, glasovnih igralcih, produkciji, legendarnih ustvarjalcih in režiserjih, itd.? Vsekakor! Čeprav, takega čudovitega medija ali skupnosti nimamo niti v angleščini xD. Ostanejo nam torej naključni koščki, ki jih zasledimo po internetu.
(\__/) Aim for the top, never give up. Top wo nerae!
( ^.^ ) Anime povezave
o(")(")
Uporabniški avatar
Screw
Mokkori power!

OdgovorNapisal/-a cythek dne 20 jul 2015, 22:30

Jaz sem dolgo časa mislil, da je slovenščina ena taka prednost za združevanje Slovencev, pa ugotavljam, da bi bilo bolje, če bi bil SloAnime angleški. xD Materni jezik je res glavna atrakcija tega foruma, a kot se vidi, jezik sam ni več dovolj zanimiv. Ostalo pa kot praviš, eni so zadržani, drugim se zdi odveč itd. Meni se tudi ne da toliko prispevati tukaj, ker se forumsko izživljam že drugje, po drugi strani pa se mi zdi, da nima smisla oživljati zombija. Kje so kakšni novinci? To je skrajna žalost.

Ampak vse se da, če se hoče. Jaz sem na začetku leta dobil željo, da bi o animejih rekli kakšno poglobljeno, v stilu Mechademie. Z manjšo skupino nekaj počasi delamo na tem. Vsi smo preprosto prepuščeni temu, da si bomo morali sami ustvariti svojo fan izkušnjo v slovenskem prostoru.
cythek
kremasti pingo

Vrni se na O portalu