Zakaj gledate animeje oziroma zakaj ste jih začeli gledati?

Za diskusije, ki jih je težko opredeliti samo v eno sekcijo - za povezane pogovore o animejski in manga industriji, vizualnih/lahkih romanih, igrah in vsebinah za odrasle.

Moderator: gali

Zakaj gledate animeje oziroma zakaj ste jih začeli gledati?

OdgovorNapisal/-a Master85 dne 03 jan 2008, 22:27

Sem videl topic, kako je nekomu uspelo navdušit brata za gledanje animejev. Zakaj pa ste člani foruma začeli gledat animeje? Kaj vas je pritegnilo?
Name je naredila vtis drugačna animacija, zelo različna od ameriške, pa tudi zgodbe, okoli katere se animeji vrtijo.
Uporabniški avatar
Master85
nadstandard

Kraj: enkrat Brežice, drugič Ljubljana, tretjič kdo ve, kje...

OdgovorNapisal/-a Sonix dne 03 jan 2008, 22:43

Brt je gledu bleach. Pa se me je zanimal oz sm neki flejmu(nism meu proti njim :D). Pol mi je pa dau to za gledat. Od takrat sm zaceu use zivo gledat. Gledam jih pa za zabavo.
"And yet, I've realized that maybe living a "decent" life means you won't ever have a "good" life."
Uporabniški avatar
Sonix
grizlja radirko

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Hanabi dne 03 jan 2008, 23:01

Jst sm ži vedno bla "firk" za risanjein risanke. XD

Tak da, k sm enkrat po naklučju na Sailor Moon pršaltala... nisem nehala gledat. :3
|腐女子|
SlikaSlika
Uporabniški avatar
Hanabi
je cenzurirana

Kraj: V tvojih hlačah.

OdgovorNapisal/-a Ria dne 03 jan 2008, 23:04

po zaslugi moje frendice [ji bom večno hvaležna xD], sem pri osmih letih začela gledati Digimone, Do-Re-Mi in Kamikaze Kaitou Jeanne ... x)

takrat še nisem bila nevemkakšen anime freak, dvomim, da sem sploh ločila animeje od navadnih risank. xD ampak zato pa sem kasneje postala toliko večji freak. xD
The people and the friends, that we have lost ... Or the dreams, that have faded ... Never forget them.
Uporabniški avatar
Ria
weird since birth xD

Kraj: okolica MS =]

OdgovorNapisal/-a ShadowG dne 03 jan 2008, 23:21

Jaz sem prvič gledal Dragon Ball pa mi je bil všeč. Sam sem nehal gledat potem Spet sem jih začel gledat v srednji šoli po tem, ko sem po naključju našel Love Hina, se je spomnu iz ene star SimDate igrice jo pogledu in potem začel gledat vse živo.
Torej zaključek - čist po naključju.
Uporabniški avatar
ShadowG
ima preveč časa

Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a pokeboy dne 03 jan 2008, 23:22

Se spomnim ko sem komaj čakal d grem babici ker je takrat imela kabelsko in tudi rtl2 na katerem so bli popoudan Digimoni pa One piece pa Pokemoni....hehe to so bli še časi...

No kmalu preden sem našel ta forum(takrat mojpage.org), sam začel redno spremljati animeje...^^

Prav tako so mi uredu risanke od Walta Disneya pa Dreaamworksa sam tiste bol starejše..^^

Nekako imam animeje in risanke raje kot filme....še posebej novejše...amapak so tudi kakšne izjeme:3

Seveda se mislim da vsi spomnimo Dragon Balla, ki so ga predvajali v japonskem jeziku^^, a so kasnje prišle super punce in pa Zenki
:omg: ...
Uporabniški avatar
pokeboy
brez polžje hiše

Kraj: ...

OdgovorNapisal/-a ShadowG dne 03 jan 2008, 23:30

Ja, to mi je il prvi anime ko mi je bil RES všeč :oops: Super Gals se je mnde rekl :oops:
Uporabniški avatar
ShadowG
ima preveč časa

Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a killer999death dne 03 jan 2008, 23:36

Animeje sm začev gledat ko je brat gledu beserkerj pa mi je zgledal kul.

sam prvi anime je biv pa NGE pol pa beserker.........me je NGE takrat najbol zanimiv zgledu(mecha pa to)
Uporabniški avatar
killer999death
je doma na SA

Kraj: watching you pee :D (females only)

OdgovorNapisal/-a ranma dne 03 jan 2008, 23:37

Ne vem zakaj sem se spomnil na anime Ranma 1/2. To je bilo malo vec kot pol leta nazaj. Takrat se nisem vedel za naslov od ranme zato sem kot nor iskal po internetu za ta naslov in ko sem ga končno našel sem bil presrečen. Takoj sem si zlovdal vse sezone+ova+filma in gledal. Nato so prišli na vrsto tudi drugi animeji, novejši ali pa starejši. meni ni važno, samo da me pritegnejo.
Uporabniški avatar
ranma
japanska buba =3

Kraj: Škofja loka

OdgovorNapisal/-a Akito dne 03 jan 2008, 23:45

Gledal sem Dragon ball čeprav na začetku sploh nisem vedel da je to bil anime, potem pa sem po naklučju odkril anime forume ipd. in se je vse skupaj začelo. Animeje pa gledam predvsem zaradi kvalitete.
Uporabniški avatar
Akito
pokenologist

OdgovorNapisal/-a DjJuvan dne 04 jan 2008, 00:07

Načeloma sem začel animeje gledat predlansko leto, ko se je kasneje tudi nanovo rodil "MojPage". Vsaj takrat sem spoznal, da obstaja zvrst, ki je mnogo boljša od navadnih risank.
Seveda sem leta in leta nazaj videl Sailor moon, DragonBall, Zenki, Super punce, Pokemoni (nad temi sem bil še najbolj prevzet -samo nad filmi)... ampak to je bil zame isti drek = risanke. Čeprav smo v osnovni šoli DragonBall kar precej gledal (DB sem spregledal, začel sem bolj proti koncu DBja in začetek DBZ).

Zakaj jih gledam, je pa druga pesem... osebno sem po mnogih animejih začel sovražit precejšen del ameriških in drugih risank, ki se trudijo biti "animejevski" in hočejo imeti neko "dobro" zgodbo. Enostavno več ne zdržim gledat, ker dobim v želodcu občutek "dej ugasen to sranje" in običajno raje potem kaj drugega gledam. Zdi se mi, kot da so vse ameriške zadeve narejene po istem kopitu, če je že neka resna zgodba, jo bodo ziher zasral z crapy animacijo, z crapy obnašanjem likov in crapy dogajanje... sploh pa ker zelo nazorno pokažejo nerealnost. Pa tudi spoznal sem, da američani ne spoštujejo originalnih zgodb, ter da scenaristi pišejo scenarij le še zaradi potrebe denarja... vse ostalo jih ne zanima. In vedno je dober-slab lik in srečen "predvidljiv" konec.
Pri animejih imam vedno občutek sproščenosti, ob praveč času so uporabljeni pravi potegi, art vedno sede k zgodbi, liki se obnašajo kot se morajo... in vse poteka v pravem uživantskem toku... Zgodbe so premišljeno narejene, odlično izvedene, običajno ti dajo še veliko razmišljanja in zelo redko lahko napoveš, kaj se bo zgodilo. Če je konec dvoumen, še nekaj dni razmišljaš, kaj bi to lahko pomenilo... etc.
Tega niti pri amerifagovskih filmih ne vidiš.
Pa všeč pri animejih mi je tudi to, da se KONČAJO. Vsaka serija ima nekoč svoj konec... pri američkih serijah pa se vleče v neskočnost in še nisem slišal/videl za kakšen konec serije (aka "Tale serija ima pa tok in tok epizod, poglej si jo") <_<

Če kdaj neham gledat animeje, verjetno neham gledat vse kar je "medij sporočanja zgodb"... Ker k ameriškim zadevam se nikol ne bom vrnu, drugega kot animeji pa tud ne ostane. Upam da za vedno ostanem v teh vodah.
Uporabniški avatar
DjJuvan
Video produkcija je moj kruh

OdgovorNapisal/-a carjam dne 04 jan 2008, 00:52

v osnovni je biu DB aktivn, v sredni ravno tko, k so še po POP TV vrtel zjutri ob 7h al daj že 8h...v sredni sm tut dubu use dele...zravn mi je pa kolega podturu še naruta pa bleach...pol sm pa pr šefu začeu dobivat

naveliču sm se američanov (skočm iz vrtečega se reaktivca na padajoč most in preživim brez praske)

všeč mi je animacija, zgodba, emotions, despair, svet kjer je vse možno, alternativa temu kjer živim in diham
A philosopher once asked: Are we human because we gaze at the stars, or do we gaze at them because we are human? Pointless, really. Do the stars gaze back, Now that's a question.
Uporabniški avatar
carjam
pokenologist

Kraj: Lj-RUDNIK

OdgovorNapisal/-a Skye dne 04 jan 2008, 01:36

Nekoc, ko smo dobil satelitsko in je bil to visek tehnologije, sem ko zmesan saltov sem in tja, ko so ble reklame med scooby doojem na cart.netw in sem naletel na transformacijsko sekvenco sailor moon. Like... obris je bil precej jasn... pa sm pac gledu naprej. Screw scooby-doo sem si mislu.

Zakaj jih pa dans gledam? -> zakaj pa zenske srednjih let gledajo mehiske zajfnce.
Uporabniški avatar
Skye
Podkupuje z lučkami... profesorje!

OdgovorNapisal/-a Chrono63 dne 04 jan 2008, 02:42

Ze od malega sem rad gledal vse mozne risanke/anime (ofc, takrat nisem razlikoval, ceprav vecina tega kar sem gledal zdaj vem da so bili anime) na TV - razni italijanski programi. Takrat je bilo vsega moznega: Sailor Moon, Miracle Girls, City Hunter, Robin Hood no Daibouken, Mahou no Tenshi Creamy Mami, Saint Seiya, Mahou Kishi Rayearth, GTO, Golden Boy, DB/DBZ/DBGT, kasneje Pokemoni, One Piece, itd... (sigurno jih je se veliko katerih se sploh ne spomnim)
No, pa sem se 2-3 leta nazaj (nekaj casa po tem, ko sem dobil ADSL - ja, v Goriskih brdih je prisel zelooo pozno) spomnil na GTO, ga DLjal in pogledal. Nato sem pobral se par serij in hitro postal hooked ter pogledal se veliko drugih.
Lucchini~~~
Uporabniški avatar
Chrono63
"Eno malo štiriletno!"

Kraj: Goriska brda

OdgovorNapisal/-a Hanabi dne 04 jan 2008, 03:40

Skye je napisal:Nekoc, ko smo dobil satelitsko in je bil to visek tehnologije, sem ko zmesan saltov sem in tja, ko so ble reklame med scooby doojem na cart.netw in sem naletel na transformacijsko sekvenco sailor moon. Like... obris je bil precej jasn... pa sm pac gledu naprej.

Neki tajga je blo pr men ja. Glih med transformacijo sem jo ujela. XD
|腐女子|
SlikaSlika
Uporabniški avatar
Hanabi
je cenzurirana

Kraj: V tvojih hlačah.

OdgovorNapisal/-a ayami dne 04 jan 2008, 10:44

brat mi je enkrat, ko smo sli na jadranje posnel ene par dvd-jev, da mi ne bi blo dolgcas, to je bil naruto nekje na sred, tenchi muyo, pa se nekej. Ko sm prsla domov sm mu itak zamorila, da mi more posned se vec delov naruta ^^ namest tega mi je posnel vse epizode slayers-ov in slayers next. Pol mi je pa enkrat pokazu kak se dl-ja, sm pa sama zacela =)
ayami

OdgovorNapisal/-a yuki dne 04 jan 2008, 13:53

uh mislim, da to ze tretjic pisem :) sam drug topic je. Kot 4 leten otrok sem jih gledala, ker so bili veliko bolj zanimivi in lepse narisani kot pa vse risanke na sloveniji. Italija ima kar dolgo tradicijo teh risank. Vsak dan so bile 4 urce teh risank na programu in seveda smo vsi otroci to gledali in se potem igrali. S 14 leti pa sem jih zacela prav zbirat (najprej na vhs potem pa ko je prisel dovolj hiter internet tudi na dvd-jih).
Gledam jih ker sem navelicana vedno enih in istih ibrazov igralcev v filmih in ker so zgodbe zelo dobre, lepo narisane in te povlecejo noter.
Uporabniški avatar
yuki
union lover <3

OdgovorNapisal/-a morskakumara dne 04 jan 2008, 15:46

ena beseda je potrebna...

DragonBall \o/
blahblablah wotofok?!
Uporabniški avatar
morskakumara
iztrebljevalec

OdgovorNapisal/-a Baka-yaro dne 12 feb 2008, 00:41

jz sm že ful dovg nazaj začev gledat animeje (se ne spomnm kdaj) pa tkrt še nism vedu da se japonskim risankam reče anime..tko da sm v šoli vsem govoru da gledam japonske risanke in so me tkrt začel čudn gledat..:D :P
Slika
Uporabniški avatar
Baka-yaro
TVXQ fan (ob torkih)

Kraj: Litija

OdgovorNapisal/-a ranma dne 12 feb 2008, 15:12

Ja eni ljudje pač ne zakapirajo in ne morejo sprejeti tega, enako pri meni in se kar hočejo kregati, pač ne znajo sprejeti.
Uporabniški avatar
ranma
japanska buba =3

Kraj: Škofja loka

Naslednji

Vrni se na Kulturni most