Zakaj gledate animeje oziroma zakaj ste jih začeli gledati?

Za diskusije, ki jih je težko opredeliti samo v eno sekcijo - za povezane pogovore o animejski in manga industriji, vizualnih/lahkih romanih, igrah in vsebinah za odrasle.

Moderator: gali

OdgovorNapisal/-a stambo dne 12 feb 2008, 15:19

Kot pri mnogih drugih je Dragonball pri meni glavni razlog zakaj sem postal pozoren na animeje.
Uporabniški avatar
stambo
pije za life

Kraj: Dolenjska

OdgovorNapisal/-a Less dne 12 feb 2008, 15:23

Hvala enako. Jst se lohk zahvalim Dragon Ballu in enmu prijatli, k mi j omenu FMA pa sm si ga pogledu in bu tolk navdušen nad njim, da se ne da povedat. Pol sm si še Elfen Lied pogledu in se naravnost zaljubil v to zvrst. Takrat še nism mel ADSLja, sem mel pa to srečo, da ga je mel taisti prijatelj, kateri me je napeljal na animeje - tako da mi je posojal DVDje in sm lahko gledal :lol:

FMA sm recimo pogledu v 3dneh (3dni za 50 epizod) ker sm prou padu notr :lv:
kami-sama ~
Uporabniški avatar
Less
vizualc-sensei

Kraj: na lepšem~

OdgovorNapisal/-a stambo dne 12 feb 2008, 15:36

Zanimivo, jaz sem ubral zelo podobno pot na začetku. Mislim, da sem celo v istem vrstnem redu šel :D
Uporabniški avatar
stambo
pije za life

Kraj: Dolenjska

OdgovorNapisal/-a Less dne 12 feb 2008, 15:39

če mene prašš si lepše poti sploh ne bi mogel zamislit (saj takrat ne) :D Zdej bi dodal še kakšen DDB, Death Note in Claymore :lol:
Kdor pa še ni pogledu Elfen Lied ga mora pogledt (k ma sam 13 epizod) in FMA tudi, ker je res briljanten anime in je pobral ful nagrad na vseh področjih! Pa tudi anidb rating pove svoje: 8.72 (9587) !
kami-sama ~
Uporabniški avatar
Less
vizualc-sensei

Kraj: na lepšem~

OdgovorNapisal/-a -=LOki=- dne 12 feb 2008, 18:19

kr je lajf boring pa ni nič bolšga za delat >:D
Uchiha sucks........
Uporabniški avatar
-=LOki=-
cokolino mafija

Kraj: Zreče

OdgovorNapisal/-a kanna-chan dne 12 feb 2008, 21:28

mene je pa za animeje brat navdušu...prej ko jih še nisem gledla sm se vedn spraševala zakaj za vraga moj brat (štiri leta starejši) gleda neke risanke ko so povrh še v japonščini. Tak da takrat sm misla: WTF?? Pol pa sm začela razmišlat da neki že more bit na teh risankah, da je moj brat čist nor na njih pa ne hodi spat ponoči zato kr gleda animeje:) pa ma posnetih goro dvd-jev, in takrat sem odkrila, da animeji niso sam navadne risanke in da so celo boljši kot karkoli drugega. Mislim da je bil moj prvi anime (razn Dragon Ball pa Pokemon pred leti ) Gunslinger Girls .
tak da, brat je kriv!! :D
Uporabniški avatar
kanna-chan
zelenec v zobanju

OdgovorNapisal/-a -=LOki=- dne 13 feb 2008, 02:02

aja pa jih skup gledata?

more bit kr cool ^^
Uchiha sucks........
Uporabniški avatar
-=LOki=-
cokolino mafija

Kraj: Zreče

OdgovorNapisal/-a kanna-chan dne 13 feb 2008, 16:24

Večkrat gledava skup ja, sam včasih je problem ko nimava čist istega okusa. Pa ker jih je brat prej začel gledat, je že pogledal precej več animejev kot js, sam če ga lepooo prosim tud take ko jih je sam že vidu še z mano enkrat pogleda, se na pritožuje ker je tak pahnjen na animeje :D
Pa zakon je ko se lahk pogovarjava o tem, pa tud po mange greva skup v Graz. hehe, to se sliš kot ena pravljica ko ma happy end…sej skregava se tud kdaj :)
Uporabniški avatar
kanna-chan
zelenec v zobanju

OdgovorNapisal/-a ranma dne 13 feb 2008, 16:52

Ko bi vsaj pr men tk blo. Mal sm tamalga nuvdušu k trenira basket pa mu vlečem basket animeje. a lahko kdo kja predlaga o basketu anime
Uporabniški avatar
ranma
japanska buba =3

Kraj: Škofja loka

OdgovorNapisal/-a ayami dne 13 feb 2008, 16:57

that reminds me... ko sva z bratom skupaj gledala GITS =3
ayami

OdgovorNapisal/-a Baka-yaro dne 13 feb 2008, 18:20

Moj tamau pa je isto začel gledat animeje kukr ti kanna-chan :)
Starejši bratje pač moramo biti za zgled v življenju :P :lol:
Zdej moj tamau najrajš gleda Naruta, govori pa da je najboljši anime dbz..
Jz pa govorim da je Bleach boljši od Naruta, pa da je najboljši anime one piece..
Tko da se velikrt skregava..:lol:..sam drgač pa jz nikol ne gledam animejev z mojim bratom, ko jz gledam animeje more bit tišina pa sam jz morm bit v sobi(pa mogoče kakšna milka zravn:lol:)!!:D
Slika
Uporabniški avatar
Baka-yaro
TVXQ fan (ob torkih)

Kraj: Litija

OdgovorNapisal/-a kanna-chan dne 13 feb 2008, 22:32

mmmhhhm po starejših bratih se res lahk zgleduješ...zaka mu pa pol starši vedn govorijo: 'Daj poglej mal svojo sestro pa si njo vzami za vzgled' *kaže jezik*
to velja sam za animeje :)

sej js sm pa tiho ko gledava animeje skup, če že pa kaj rečem vmes pa me brat itak tak grdo pogleda, da sm pol rajš tiho :oops:
Uporabniški avatar
kanna-chan
zelenec v zobanju

OdgovorNapisal/-a Kendara dne 13 feb 2008, 22:38

stil mi je biu ušeč....
seveda sm zaščela s sailor moon pa Mila superstar >.>'
pa pol tk naprej ^^
Slika
Uporabniški avatar
Kendara
kremasti pingo

Kraj: Soul Society

OdgovorNapisal/-a jiki dne 15 feb 2008, 14:53

sem iz generacije, ki so začele gledat animeje pred milenijem, take ki jih danes več ne vrtijo in ki se vas jih večina tako brani. v bistvu v osnosvni šoli sploh nisem vedla, da so to animeji. bile so pač risanke, ki so me priklenle k televizorju. jaz bi rekla, da sem resneje začela gledat animeje v srednji šoli, ko sem odkrila da jih ima nemška televizija VOX v poznih urah in da znajo bit bolj resni. pol se je iz tega razvila resno mrzenje zahodnjaške animacijske industrije, ker si ne zanjo zmislit nič novega in pa bog ne daj da bi stvar za kaj zgledala. k temu dodaj računalnik in odkritje slovenske animejske scene. to je moja zgodba.

uspelo mi glih ni nevem koga obsedet za animeji. no kolega bi jih že gledal, če bi zanl angleško. ker pa je mala šansa najt nemške podnapise se pač animejev brani.
Uporabniški avatar
jiki
ima preveč časa

OdgovorNapisal/-a Scream. dne 07 maj 2008, 23:43

Ko sem bila majhna [nekje 6 let] sem vedno gledala nemško televizijo.
Ko so imeli tok risank... in jaz sem tam videla moj prvi anime [sailor moon].
Sicer še tedaj nisem vedla točno kaj je anime.
V glavnem anime gledam že od 6ega leta, čeprav se nisem zavedala.
Slika
Uporabniški avatar
Scream.
kremasti pingo

Kraj: Ptuj.

OdgovorNapisal/-a martinec1 dne 21 maj 2008, 01:20

enako od malih nog sem gledal nemško televizijo (RTL2)
vendar nikoli nisem pomislil na gledanje "risank" na računalniku,
kar naenkrat so začeli vrtet naruto nato pa se je vse obrnilo .... preiskal sem ves internet in s tem tudi podatkovne baze .....
Na začetku sem downloadal torrente .... (samo naruto) ....
čez čas pa naletim na spletni portal Veoh.com kjer je bilo animejev v nedogled....
tako sem tudi začel zvesto spremljat anime....
Slika Slika
Uporabniški avatar
martinec1
brez polžje hiše

Kraj: Murski Petrovci

OdgovorNapisal/-a ichigo_chan dne 11 jun 2008, 18:23

s frendico sva že ful majhni začeli gledat vse od Dragon Ball do Super punc :P pa se je to kr vleklo naprej ker sva se zmeraj kregali kera je bolj podobna kaki osebi iz animeja :P
Uporabniški avatar
ichigo_chan
drgne podloge

Kraj: polzela

Zakaj gledate animeje oz. zakaj ste jih začeli gledat?

OdgovorNapisal/-a twinkie dne 11 jun 2008, 18:47

gledala sm TV in med preklaplanjem sm se ustavla na vivi, ker sm vidla pač X in sm na usak način hotla popštodirat kva jst gledam.. nč nism štekala kaj so govorl pa sm se čist zacopala useen tko da sm mela pol skos TV pržgan da sm ugotovila d je to anime.. loool :yay:
Uporabniški avatar
twinkie
drgne podloge

Kraj: okolica Lj.

OdgovorNapisal/-a Rokzy dne 11 jun 2008, 22:11

am jst sm pa začel zato k je en frend gledal, pa mi je tolk časa težil nej še jst pogledam in pol končno sm pa mi je blo ql :)
Uživaj vsak dan kot da je tvoj zadnji.... naj bo življenje zabava ne trpljenje ;)
Uporabniški avatar
Rokzy
hentai gamer

Zakaj gledate animeje oz. zakaj ste jih začeli gledat?

OdgovorNapisal/-a Demeter dne 14 jun 2008, 00:30

No ja, če začnem od začetka... že v otroštvu sem zelo rada gledala te ''risanke'' (nisem vedla da so animeji xD), večinoma DragonBall, Pokemone, Yu-Gi-Oh, Digimone, Zenkija, Super Punce, Belga levčka Kimbo... bog varuj, če sm mogla it k maš ob nedeljah zjutraj! Rada sem zbirala Pokemon nalepke za v album, pa Yu-Gi-Oh karte (imam jih še, a jih ne uporabljam preveč te dni), tečnarla mami da mi kup ta plišastega Pikachuja pa Pikachu sliko, ki sem jo dobilo od strica za darilo... oboje je še zmeraj v moji sobi. Oh, kako se rada spominjam časov, ko sem pobožno snemala Pokemone in Yu-Gi-Oh na kasete epizodo za epizodo... kdo ve koliko ur je bilo na koncu posneto.

Potem pa blokada za nekaj let... vse podnapisnene risanke so izginile z Pop TV-ja in TV3-ja... vse! Nekaj sem jih še lahko gledala, a sinhronizacija me je pošteno odvračala in tako se je neko obdobje končalo.

Par let poznej se potem moj brat prikazal na pragu z dvema CGI filma, ki jih je dobil od enga frenda... je reku da je ta tip zelo nor na te stvari. Filma sta bla The Spirits Within pa Advent Children. TSW je bil tko-tko, bolj me je zanimu AC... po parih mescih sem končno prišla do odločitve, da preigram Final Fantasy VII... to je bila moja vstopnica v svet Japonske. Čist sm not padla, ko sem slišala za Kompilacijo FFVII... pregledala sem vse kar sem lahko; tudi Dirge of Cerberus za PS2 in Crisis Core za PSP (me to spomni, da morm dobit filmčke iz CC). Postala sem kao mala slovenska vodička po Kompilaciji, saj tega znanja nosim v glavi toliko, da mi bo nekoč glavo razgnal... moj brat pa ni nič razumel, ker on ni za take stvari, ampak me včasih vpraša za informacije npr. ''A je že remajk??''

Sem začela delat tudi AMV-je iz tega in postala malo poznana po Youtube... ampak zdaj je moj account tm opustošen... komentarje še zmeraj dobivam, a obljubila sem si, da ne bom nikoli več se logala pod tistim imenom. Se mi zdi, da nism zašla v preveč dobro družbo, zato sem odpeketala brez slovesa.

Potem sem pa izvedela še za animeje... moj čist taprv je bil Death Note. Na nekem zelo dobrem Final Fantasy-jskem forumu na katerem sem tudi sama registrirana, so to stvar hvalil ko Budo. Pa sem šla po torrent in pogledala stvar... mogli bi vidt moj obraz po koncu tazadnje epizode... sem se prov zjokala. Za par cajta sem to stvar tudi malo odložila in pogledala še mango. Potem sem se šele začela zanimati za druge animeje... traja kar nekaj cajta, preden se za neko stvar res zagrejem, to običajno pomeni da anime preiskujem po internetu dokler se mi ne zdi, da je vreden ogleda...

... no, to je cela štorija... mami me bo ubila, k sm tkole pokonc. :yawn:

In OMG, WHAT A BLOCK OF TEXT!! Res nimam življenja... :hmm:
Slika
''I'm running back home because I know I'm waited there.''
Uporabniški avatar
Demeter
drgne podloge

Kraj: Škofja Loka

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na Kulturni most