Zakaj gledate animeje oziroma zakaj ste jih začeli gledati?

Za diskusije, ki jih je težko opredeliti samo v eno sekcijo - za povezane pogovore o animejski in manga industriji, vizualnih/lahkih romanih, igrah in vsebinah za odrasle.

Moderator: gali

OdgovorNapisal/-a Skye dne 14 jun 2008, 01:50

Heh, redko naletiš na ljudi, ki so se šele tak pred kratkim zares navdušili. Ja DN je bla precej v redu zadeva.

Welcome :)
Uporabniški avatar
Skye
Podkupuje z lučkami... profesorje!

OdgovorNapisal/-a Rokzy dne 14 jun 2008, 03:10

lool kolk se razpisala :) dobrodošla še v mojem imenu ;)
Uživaj vsak dan kot da je tvoj zadnji.... naj bo življenje zabava ne trpljenje ;)
Uporabniški avatar
Rokzy
hentai gamer

Zakaj gledate animeje oz. zakaj ste jih začeli gledat?

OdgovorNapisal/-a Demeter dne 14 jun 2008, 12:50

Heh... hvala obema. :)
Slika
''I'm running back home because I know I'm waited there.''
Uporabniški avatar
Demeter
drgne podloge

Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a uyokie dne 25 jun 2008, 19:47

Brat je navdušeno gledal Cowboy Bebop in Neon Genesis Evangelion. Tak da sem se odločila da se mu pridružim da vidim kaj gleda.

Ampak od nekdaj me je japonska kultura in vse kar pride z njo, navduševala. Animeje gledam ker so tako raznoliki - ponujajo vse kar si lahko zaželiš, od akcije do ljubezni in še več. :)
http://img364.imageshack.us/img364/7130/animesigde1.png
Hearing your voice, it drives me up up the wall.
Kar pogumno, PM's so vedno odprti. :][/center]
Uporabniški avatar
uyokie
shoujo lover

OdgovorNapisal/-a Jerry dne 28 jun 2008, 14:15

Dragon Ball sm furou že u vrtcu....japanskiga, da se razumemo! (subbed afkors)! navdušu me je pa Goku...xP
Slika
Uporabniški avatar
Jerry
Jelly Zhele

Kraj: zvit v rizli

OdgovorNapisal/-a myishi dne 28 jun 2008, 14:17

kok lažeš, zarad mene si začel gledat

Edit by Admin: 8. pravilo!
Uporabniški avatar
myishi
M-Y-I-S-H-I (brez W, nooo!)

OdgovorNapisal/-a Jerry dne 28 jun 2008, 14:25

ok myishi priznam..letos oz. lansko leto...hvala ker si me ponovno vzpodbudila k temu^^
Slika
Uporabniški avatar
Jerry
Jelly Zhele

Kraj: zvit v rizli

OdgovorNapisal/-a chibi_trunks dne 06 jul 2008, 13:30

js vem da sm začela takrt k je biu še učasih dragon ball na kanalu a
in potem sem enkrat vidla dragonball na rtl 2 in sm še tm začela gledat in nism mogla nehat
pol sm gledala še pokemone na rtl 2, takrt so še usi zbiral une karte XD
pol sm pa še druge animeje začela gledat in mi je blo use ful dobr.. od stila risanja, do ponazarjanja čustev in od zgodb
Do you need a reason?... Do you need a reason to save someone's life? People kill each other and I don't understand why, but for saving a life, is a logical reason necessary?

-Kudo Shinichi
Uporabniški avatar
chibi_trunks
cokolino mafija

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Tabura dne 22 avg 2008, 00:34

oh sploh se ne spomnm vec...ne kdaj ne ker je bil moj prvi anime mogoc nek okol 1. klasa ka sm pokemone zacel nabijat na rtl 2 poj je pa s tem prsu se kksn nadia secret of blue water pa one piece...sam sm tud prej ze neki tud! prvi anime da sm pa vedu da je anime je bil pa chobits se zj gledam po kosckih episode =)
Slika
Hvala Atteni za sig
Uporabniški avatar
Tabura
Zmanjkalo paštete!

Kraj: Zakotna Vasica

OdgovorNapisal/-a WillofFire dne 22 avg 2008, 23:16

zakaj gledam animeje?
začel sem jih gledat ker so se mi zdeli zelo zanimivi (in od tv-ja sm se tak naučil najboljše angleščino in nemščino). poleg tega so me k gledanju pritegnili tudi nauki o morali (kaj je prav in kaj narobe, kaj pomeni biti prijatelj... ) vse take stvari.
danes gledam animeje ker so mi še vedno zanimivi sao več ne gledam otročje animeje.
Uporabniški avatar
WillofFire
nadstandard

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Green fairy dne 23 avg 2008, 20:47

jst sem še nova na tem forumu in sem tut hotela povedat zakaj oziroma zaradi koga sem začela gledat animeje. in sicer ga najbrž večinoma pozna s tega foruma, kajti animeje sem začela gledati zaradi roka, tukaj poznanega kot Rokzy :P anime sem ubistvu pogledala sam enega in sicer vampirko karin, sedaj pa spremljam zero no tsukaima in mi je ta anime res zelo všeč. na koncu druge sezone ko sem mislila da bo saito umru so mi dobesedno tekle solze. smešno je, da ko mi je rok govoril od animejev sem rekla da mi prav gotovo ne bi blo všeč in da nemaram jaz takih stvari kot so te animeji, pa je pač reku da mi bo dal en anime za pogledat in bom potem sama presodila :) in res, imel je prov =) za zero no tsukaima je celo rekel da sem čisto obsedena in sva se zaradi tega kar malo 'prepirala' ker meni se palč ni zdelo, da bi bila obsedena z animejem. sam priznam, da me je res mal zaneslo in me je ta anime zelo pritegnil, ker je res super, pa tolk čustev in preprost hvaležna sem svojmu best frendu roku, da mi je dal karin in zero no tsukaima in mi dokazal da so animeji res fajni :)
Uporabniški avatar
Green fairy
orehov strdek

Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a dediledi dne 27 okt 2008, 02:13

No da še te jaz neke napišem. Če sem čist iskren ampak res čist vam lahko povem, da kar pomnim gledam animeje po besedah moje mame sem že kot otrok pred 7 letom bil nor na te risanke (po mamino seveda) oz. animeje. Kar se sam spomnim je to da sn gledo Sailor Moon. Pol komaj sn gledo Cartoon Network drgač pa vedno anime na nemških prog. V bistvo povedano da sem rastel z animeji. (posledica tega, da sn gledo anime na nemških prog. je pa ta da sn že pred 1 razredom znal več kot polovico kaj sem povedal nemško).

Torej ni nič čudnega da obožujem anime. Vem da bi lahko kdaj koli prenehal gledat animeje samo nisem mogel avtomatsko so me vlekli pred TV po pravici povedano sem nehal na RTL 2 gledat pred 1 letom zato ker več ni blo nič pametnega ampak same zahodnjaške so začeli vrtet.

Tak da sem hvaležen mami da me je kot otroka dajala gledat ANIMEJE (hvala mama).

Evo pa mate razlog :D .
Slika
ME? Normal? How dare you insult me that way!
Uporabniški avatar
dediledi
ecchi master

OdgovorNapisal/-a Erza dne 27 okt 2008, 05:22

Da še Ergo doda svojih pet centov. Ja sem zrastla gor z animeji. V glavnem na italjanskih programih sva jih z mami lovili, ko sem bila še otrok. Mami je tudi nekako navdušena nad temi stvarmi. Vsaj bila je. Vse skupej se je začel pa ko sem domov iz vrtca prihajala in je blo treba kuhat. Takrat sem bila navdušena nad Baldiosom in seveda sem dala mami mir. Totalno ga je zmagal v moji glavi. Nadaljevalo se je pa še z drugimi. Na primer z Zenkijem. Na kar sem potem nekako začela na drugačne žanre prehajat, ko sem se začela zavedat kako pa kaj so animeji in od kje prihajajo.

Tukaj moram omenit, da dokončno so me pa v to pritegnil moji tuji prijatli, ki so slučajno mi kdaj kej poslali in seveda ena odvisnost vodi v drugo. Tako da smo zdaj tukaj. ;)
Uporabniški avatar
Erza
<18 only!

Kraj: Erosfera

Kako ste odkrili animeje?

OdgovorNapisal/-a Slovan dne 01 jan 2009, 16:30

Živijo ljudi. Novinec sem v tem forumu in me zanima kako ste odkrili animeje in kako vas je pritegnilo?

Jaz sem odkril animeje ko sem s sestrično gledal Sailor Moon, bil star 6 ali 7 let. S tem se je začelo. Pritegnilo me je stil animacije in risanja in zaradi tega sem hotel gledati animeje. Najprej sem malo gledal RTL II in Italia Uno čeprav nisem nič razumel. Nato pa smo se odselili na Portugalsko, zaradi oćetove službe, in tam sem odkril kaj anime resnično je ker sem gledal Canal Panda. To je TV postaja za mlade ljudi kjer ima veliko animejev. Eni od teh so, tri sezone Digimonov, Medabots in Medabots Damashii, Doreamon, Magical Stage Fancy Lala, Kochikame (Kochira Katsushika-ku Kameari Kōen-mae Hashutsujo / This Is the Police Station in Front of Kameari Park in Katsushika Ward), Mon Colle Knights itd. Ko smo se preselili nazaj šteri leta kasneje, nisem mogel uživati več tega luksuza :D in zato sem začel brskati po internetu za kakšne internetne strani kjer bi lahko gledal animeje. Našel sem YouTube in čez nekaj časa še Alluc.org in nato se je zares začelo. Zdaj mi anime ni samo všeč zaradi animacije in edinstvenega stila risanja ampak zato ker skoraj vsaka serija ima nakekšen pomen in moralo.

No, zdaj pa še vi povejte.
Slovan
kremasti pingo

Kraj: Ljubljana

Kako ste odkrili animeje?

OdgovorNapisal/-a GregaG dne 01 jan 2009, 16:36

sicer sem kot mali, gledal na rtl2, sam mislim da me takrat se ni nekak vlekl, pred 3 leti sem pa na forumu nekdanjega guilda ugledal temo od elfen lied pa me je pol notr potegnal
Uporabniški avatar
GregaG
ima preveč časa

Kraj: Slovenija O_o

OdgovorNapisal/-a dediledi dne 01 jan 2009, 16:44

Kratko in jedernato: ALL HAIL RTL 2 - from the beginning. (saj drugih programov nisem dobil, ki so vrteli animeje) (pred nekaj časa so pa ga začeli že sračkat z ameriškimi bedarijami - saj ne rečem da so slabe, samo mi niso všeč) :)
Slika
ME? Normal? How dare you insult me that way!
Uporabniški avatar
dediledi
ecchi master

Zakaj gledate animeje oz. zakaj ste jih začeli gledat?

OdgovorNapisal/-a elu-chan dne 02 jan 2009, 23:13

Najprej sem s sestrično gledala sailor moon, pa mslim da tut inuyasha kar neki delov, ko je izšel tut film princess mononoke, potem kasneje sem sama nekej vmes mal gledala detective conan, pa captain tsubasa(samo mimogrede, a je bil slučajno kdaj sinhroniziran tudi v slo al me spomin vara :hmm: ), no potem sem seveda gledala tudi pokemon, digimon, yu-gi-oh in takrat je bla prava norija kaj vse sem mogla met od igrač do kart, pokežog in tako dalje :D no potem je bla za neki časa pavza in sem se bol v branje vrgla, zdej pa spet gledam...no to je v bistvu to...aja pa hura za RTL 2, ker je bil zakon program ko sem bla še čisto micena in sem lahko vse tam gledala, za zdej pa ne vem če je še tako dober program ker sem začela vse gledat online...
NOTE:tisto z animejem detective conan nisem čist sigurna, spomnm se samo da je bil en mali detektiv ki je razreševal primere pa da je bil njegov oče tut nek detektiv (nesposoben) in da je blo še neki z njegovo mamo v povezavi...pa nek njegov večji jaz je tudi nastopal :(
Slika

"...but a talking snake made a lady eat an apple so we're screwed."
Jerome Bixby's: the man from earth
Uporabniški avatar
elu-chan
hentai gamer

OdgovorNapisal/-a Bâshtrak dne 03 jan 2009, 19:52

Za mojo obsesijo z animeji sta izključno kriva starša, ki sta želela imeti mir in sta me dela pred televizijo, da bi utihnil. Ker ju očividno ni ravno zanimalo kaj gledam, sem lahko (ko sem bil še zlo majhen) mile volje šaltal po vseh kanalih, ki so bili na voljo. Nekako sem naletel na Sailor Moon na Orfu, ki me je popolnoma navdušila, nato pa sem že kmalu prešaltal na RTL II, ki me je z Dragonballom in Pokemoni vzgajal namesto staršev (:ava:). Vmes sem zaradi šole potem prenehal, saj sem domov prišel vedno (pre)pozno, da bi še kaj pogledal. S srednjo šolo pa sem dobil internet in tako je bila moja obsesija znova nahranjena. Starša pa se pritožujeta češ, da sem že prestar za risanke in ne vem kaj vse in ne ugotovita, da je to posledica njunih dejanj ter me s svojo ignorantnostjo ter nespoštovanjem mojih interesov zavestno in nezavedno žalita, kar mi povzroča resno emocinalno škodo, ki se kaže v popolni pasivnosti in raztresenosti moje malenkosti in temu postu, ki deluje kot jokanje nekega emo froca, ki ima polno rit vsega...ja...

XD
Uporabniški avatar
Bâshtrak
kremasti pingo

OdgovorNapisal/-a majek dne 03 jan 2009, 21:24

Animeje sem začel gledat, ker so bili predvajani med risankami v poznih 80 in začetku 90ih. Potem pa ko je sredu 90 začela kvaliteta risank strmo padat so mi ostali samo animeji :) To je to.
"One for all, and all for me."
Uporabniški avatar
majek
zelenec v zobanju

OdgovorNapisal/-a hyphh dne 19 mar 2009, 18:22

Moja prva animeja sta bila Dragonball in Digimon, ki sm ju gledal na RTL2 TV programu. Star sem bil 13let in v trenutku sta mi postala všeč. Kasneje sem dobil hitrejši dostop do interneta in tako začel gledati na PCju še druge zvrsti animejev. Razlog zakaj gledam animeje je ta, da stvari (Všečen stil animacije, soundtrack, zgodba , karakterji, občutki) , ki jih vidim v njih preprosto ne najdem drugje oz v drugih žanrih (Filmi,..).
Uporabniški avatar
hyphh
vražji sekalec

Kraj: Trebnje

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na Kulturni most