Vse kar vas o animejih/mangah zanima...

Za diskusije, ki jih je težko opredeliti samo v eno sekcijo - za povezane pogovore o animejski in manga industriji, vizualnih/lahkih romanih, igrah in vsebinah za odrasle.

Moderator: gali

Vse kar vas o animejih/mangah zanima...

OdgovorNapisal/-a DjJuvan dne 29 jun 2008, 01:52

...pa si nikamor ne upate zastaviti vprašanje ali izraziti željo.

To je spet ena mimoidoča ideja, da malo spodbudimo tudi novince k sodelovanju na forumu... tisti z malce več izkušnjami pa bomo poskusili po najboljših močeh odgovoriti na vprašanja. Če bo tema tudi dovolj konstruktivna in zanimiva, bi bilo zanimivo sestaviti seminarsko ali daljši prispevek za slochan ;)

Torej... ste novi? Vas zanima več o animejih in mangah? Vas nekaj žuli, pa ne najdete odgovora?
Vprašajte tukaj!

Če slučajno iščete določen topic, pa lahko za najuporabnejše pogledate tu > viewtopic.php?f=1&t=1488

(offtopici, ki res ne bodo spadali k debatam/vprašanjem bodo sproti brisani...)
Uporabniški avatar
DjJuvan
Video produkcija je moj kruh

OdgovorNapisal/-a Jerry dne 29 jun 2008, 01:54

a ve kdo za kšn anime k je poudark na klanju....hardcore al pa sam tko...karkol :)
bitte
Slika
Uporabniški avatar
Jerry
Jelly Zhele

Kraj: zvit v rizli

OdgovorNapisal/-a Sonix dne 29 jun 2008, 01:55

^ tvoje bolj spada pod "priporocaj anime" kot tukaj. Tukaj je bolj nasploh o animejih/mangah oz. vsaj jaz tako mislm.
viewtopic.php?f=27&t=820 tukaj mas
"And yet, I've realized that maybe living a "decent" life means you won't ever have a "good" life."
Uporabniški avatar
Sonix
grizlja radirko

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Alneo dne 29 jun 2008, 23:09

Mamvprašanje če je kakšen slovenski anime,nemislim da ga je gdo prevedu da ga je sam narisau biu bi hvaležen če bi mi gdo lahko povedau.
Slika
Uporabniški avatar
Alneo
lego maniak

OdgovorNapisal/-a DjJuvan dne 29 jun 2008, 23:14

Kolikor vem, smo enkrat omenjal, da je anime definiran, če je primarno narejen za japonsko populacijo. Torej, očiten art, japonščina in način pripovedovanja. (risanke so nanizanke, animeji so serije...).

Potem takem slovenskega animeja ni ;)
Uporabniški avatar
DjJuvan

OdgovorNapisal/-a twinkie dne 30 jun 2008, 16:48

ja, tega ni.. na srečo... to bi blo sam še eno kopiranje... grr.. razn če bi šlo za kšn fan made filmčk ^^
Uporabniški avatar
twinkie
drgne podloge

Kraj: okolica Lj.

OdgovorNapisal/-a DjJuvan dne 30 jun 2008, 17:03

Načeloma ne, jaz ne bi imel nič proti, če bi se naredilo anime na kakšne slovenske zgodbe... četudi z malce fikcijskega pridaha, bi zagotovo bilo odlično. Seveda pa bi moralo ustrezati zgoraj omenjenemu kriteriju :P
Uporabniški avatar
DjJuvan

OdgovorNapisal/-a twinkie dne 30 jun 2008, 17:08

ajde če bi v celoti to naredl japoci s pomočjo slovenceu, uredu.. ampak, fejk je fejk. nemaram fejkov več al mn na kateremkoli področju. pač ne gre, nemorš rečt anime eni risanki k so jo naredl eni z kšne druge države pa pač sam stil kopiral. mislm, wtf. že tiste princese ai mi ni dobr umenjat ^^ se opravičujm če sm koga užalla mogoče s tem, to je pač moje mnenje.
Uporabniški avatar
twinkie
drgne podloge

OdgovorNapisal/-a Demeter dne 30 jun 2008, 19:28

*si predstavlja Martina Krpana v japonščini* Kako bi mu rekel, ''Martinu Kuropano''? :twisted:

... mogoče bi bilo malce čudno, ampak bi jaz nekaj takega rada vidla če bi se Japonci kakšnih slovenskih al pa bol manj znanih evropejskih zgodb lotil... kot so nardil tud Heidi. Drgač pa tud dons velik zanemarjajo slovanske legende in mite, čeprav so vampirji in volkodlaki iz našga dela sveta...

Te dni so bol na grško al pa nordijsko mahnjen usi. :|
Slika
''I'm running back home because I know I'm waited there.''
Uporabniški avatar
Demeter
drgne podloge

Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a cyth dne 30 jun 2008, 22:29

Ja, ampak Juvan, to da je narisan v "tipičnem" animejskem stilu, ni kriterij za anime. Poglej Doraemon, eden najpopularnejših animejev vseh časov, a zgleda pa nič podoben tipičnemu animeju.

Anime je daljše animirano delo (risanka) ustvarjeno primarno za japonski trg. Pika. Nič več.

Pa še nekaj: veliko animejev te dni rišejo tudi Tajvanci, Korejci in ostali azijski narodi za japonski trg. Seveda imajo pri teh vedno prste tudi Japonci (ponavadi so "ključni" animatorji Japonci, "vmesni" pa tujci), a če bi se, recimo, nek Slovenec odločil narediti risanko primarno za japonski trg, potem bi bil po tej definiciji to anime. Ker treba se je zavedat, da drugega bolj objektivnega kriterija, kaj je anime in kaj ni, nimamo. Stil risanja, uporaba barv, način podajanja zgodbe, jezik so subjektivni kriteriji.
Uporabniški avatar
cyth
napol pečen

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a DjJuvan dne 15 jul 2008, 17:56

Če koga kaj preveč žuli glede izrazov, si lahko preberete moj kratek "vodič" skozi sceno.
http://juvan.sloanime.org/index.php/post/417/

enjoy!
Uporabniški avatar
DjJuvan

OdgovorNapisal/-a twinkie dne 16 jul 2008, 16:18

Še veliiiik velik velik ti jih manka ;)
Uporabniški avatar
twinkie
drgne podloge

OdgovorNapisal/-a DjJuvan dne 16 jul 2008, 16:32

To so le tisti, ki se bolj ali manj pojavijo... Ostalih niti nisem tok opazil (yuri,yaoi...itd). Splošni žanri so pa logični...
Uporabniški avatar
DjJuvan

OdgovorNapisal/-a ranma dne 19 jul 2008, 14:19

A se anime ZOIDS splača pogledat ali je v istem stilu za take male. (pokemon, digimon, beyblade,..)??
Uporabniški avatar
ranma
japanska buba =3

Kraj: Škofja loka

OdgovorNapisal/-a killer999death dne 19 jul 2008, 21:09

Se mi zdi da ni tako za ta male

......sm sam na hitr pogledu k sm od brata dobu 100GB animeju dans :P
Slika
Uporabniški avatar
killer999death
je doma na SA

Kraj: watching you pee :D (females only)

OdgovorNapisal/-a twinkie dne 20 jul 2008, 21:06

DjJuvan je napisal:To so le tisti, ki se bolj ali manj pojavijo... Ostalih niti nisem tok opazil (yuri,yaoi...itd). Splošni žanri so pa logični...

Mja, ma kokr za koga pa kar več gledaš pa to ;) zame jih ful manka pa mogoče je kšn k ga nerabim. :)
Uporabniški avatar
twinkie
drgne podloge

OdgovorNapisal/-a DjJuvan dne 20 jul 2008, 21:49

Nevem kaj sploh še mislš? Ostale žanre? Ali kaj drugega...
Uporabniški avatar
DjJuvan

Vse kar vas o animejih&mangah zanima...

OdgovorNapisal/-a flow dude dne 25 avg 2008, 23:18

jaz imam eno vprašanje...anime na primer naruto...sasuke ko so bili starši ubiti...ali živi sam ali s kom...in npr...naruto..
če živi sam...kako plačuje davke(lol)...take stvari..se opravičujm če je bedno vprašanje :oops:
Ryuichi my god...
flow dude
zelenec v zobanju

OdgovorNapisal/-a DjJuvan dne 25 avg 2008, 23:44

Naruto... eh ja... si se kdaj vprašal, če jim je vroče v tistih pajacih?
Davkov v nobenem animeju še nisem srečal, tudi niso pomemben del same zgodbe in dogajanja - mogoče se ponekod pojavijo problemi položnic (štrom, voda, telefon...). Ampak dejstvo je, da v istih animejih celo IMAJO neko službo.

Vse je postavljeno tako, da se dodatnih nepomembnih dejavnikov ne vpleta ^^'

(btw, smešno vprašanje)
Uporabniški avatar
DjJuvan

OdgovorNapisal/-a morskakumara dne 25 avg 2008, 23:56

haha

mogoče pa dobi kej keša ko misijo kako uspešno nardi al pa ko mu more Jiraiya vrnit keš =D
blahblablah wotofok?!
Uporabniški avatar
morskakumara
iztrebljevalec

Naslednji

Vrni se na Kulturni most