Razvitost anime7manga scene med sosedi?

Za diskusije, ki jih je težko opredeliti samo v eno sekcijo - za povezane pogovore o animejski in manga industriji, vizualnih/lahkih romanih, igrah in vsebinah za odrasle.

Moderator: gali

Razvitost anime7manga scene med sosedi?

OdgovorNapisal/-a DjJuvan dne 11 okt 2008, 11:57

Mene bi skoraj kap, ko sem preko čudnih virov naletel na srbske, hrvaške, makedonske in pač večinoma strani iz bližnjega juga.

Če ste mislili, da smo SloAnime&Animeslovenija kaj naredili v svojem obstoju... se lahko enostavno skrijemo vsi skupaj... ker so naši sosedje glede dogodkov in skupnosti dosti bolj aktivni.

Recimo... hrvaški portal, kjer prevajajo tudi precej novejših animejev (mnogo več, kot je slovenskih):
http://www.anime-overdose.com/

In še en večji portal, verjetno srbski:
http://www.bg-anime.com/bga/index.php

In srbsko društvo, ki se ukvarja z dogodki:
http://sakurabana.info/index.php (ravno te dni se odvija dogodek "JAPANIZAM")

Tele dni naletavam na take strani iz juga... in skorajda dobim heksnšus v glavo. Zdaj si lahko ta naša "napredna" dežela zamisli, koliko zaostajamo... in mi imamo mogoče ~50 aktivnih forumašev in le nekaj prevajalcev... pfffff. Kr srce me zaboli.
Uporabniški avatar
DjJuvan
Video produkcija je moj kruh

OdgovorNapisal/-a dediledi dne 11 okt 2008, 12:13

Problem je v tem da Slovenija ne upa pogledat izven svoje "škatlice" in se odpret svetu če že samo pogledaš filme (no dobro tu smo kar daleč kaj se tiče novosti), da o serijah niti ne govorim, če pogledaš da še vrtimo serije kot so Dosje X, pa kak Stargate S4, pa daj no edino kar je da TV3 je malo bolj v napredku. Tak da sploh nisem presenečen, da v Sloveniji ni takšnega zanimanja oz. da mediji zgleda še sploh niso dozoreli in po moje mislijo da je anime za otroke (grem stavit na to). Drgač pa če se nebo nekaj vlkega zgodlo v tej naši preljubi državici (vsaj kak dogodek kot je ta "JAPANIZAM") te po moje še nebomo hitro ne prišli na nivo "jugov". (to je moje mnenje tak da kak vi mislite nevem :) )
Slika
ME? Normal? How dare you insult me that way!
Uporabniški avatar
dediledi
ecchi master

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a raiy0 dne 11 okt 2008, 12:16

Ja žalostno za našo sceno, moreš pa videt da nas je dosti majn kot recimo v srbiji al pa na hrvaškem pomeni dost majn forumov itd. Jaz sam si bi tudi želel podviga animejov na slo sceni vendar ga ne bo tako hitro, saj večina slovencev še vedno rajše gleda cartoone in to ameriško sranje.
It's not whether I can or can't do it. If you are a man, it's only whether you do it or not.
Uporabniški avatar
raiy0
Težka kategorija!

OdgovorNapisal/-a DjJuvan dne 11 okt 2008, 13:07

Evo, še malce bolj podrobno opisana situacija
http://juvan.sloanime.org/index.php/post/498/
Uporabniški avatar
DjJuvan

OdgovorNapisal/-a morskakumara dne 11 okt 2008, 13:30

raiy0 ma prav... mislim pove naj mi nekdo, če si upa kdo narest kako konvencijo al neki med tem ko ve da bo nanjo prišlo mogoče 50-100 ljudi... no go, preveč stroškov v razn če ma kdo keš za stran metat... fora konvencije je, da mormo prbližno računat kolko folka bo prišlo, na konvencije prihaja folk ki ve kej o tej stvari, vsaj običajno konvencije ne privabljajo lajkov.
Kar se pa tvjev tiče in podobno... Žal je v svetu medijev tako da TV postaja običajno ne bo odkupla neke serije, če jo bo gledala samo par stoglava množica, ker se enostavno NE splača. To al majo to za otroško risanko al ne sploh ni poanta, če bi bilo zanimanje zanje dost veliko vrjamte da bi začel to vrtet. Podatke o gledanosti pa tak ni težko dobit...
blahblablah wotofok?!
Uporabniški avatar
morskakumara
iztrebljevalec

OdgovorNapisal/-a DjJuvan dne 11 okt 2008, 13:45

@Knez, če bi ta konvencija imela kakšne vabljive točke, ki bi tudi laike vabila... bi tudi ti prišli in obisk ne bi bil tako majhen. Vendar kot si rekel, nihče si ne upa, ker ni denarja oz. ga nihče noče namenit za kulturno dogajanje. (naša država je že tako v riti, celo animateko so praktično spodil iz scene, pa so bili na mednarodnem področju uspešni)
Pri TVju je pa spet fora... Dragonball je bil pred leti zanimivo uspešen in zelo gledan (tudi med starejšimi)... zakaj ga potem niso predvajal do konca? No, to mi povej... mogoče tvju spodbujajo piratstvo...ker smo si moral dljat serijo, da smo jo lahko pogledal do konca. Tako kot delajo z vsemi TV serijami... Ne govor, da tv postaje ne bi dale nekaj gor, kar bi gledal mogoče tisoč ljudi.... postaje sploh ne poznajo (ali pa nočejo poznat) drugega kot traparij za otroke. Pa pri vsaki stvari je treba nekje začet... oni sploh poskušajo ne. (Že sama sinhronizacije animejev ti pove, komu jo želijo namenit).

Če pa v državi obstaja le boga skupnost in še polno folka, ki za to skupnost ne ve... je pa dost žalostno. In potem nas mečejo med "pirate". Najraje bi nekoga pretepu...
Uporabniški avatar
DjJuvan

Razvitost anime scene med sosedi?

OdgovorNapisal/-a naiya dne 11 okt 2008, 21:55

men se pa zdi da je sam to da je nasa drzava prevec skrta, da bi kupovala nove serije, animeje, ....lazje je vrtet neko stvar k jo majo ze desetletja in za katero so ze tkt placal pa jim zdj ni treba....tko kt dosjeje x, pa fullhouse, pa frende, pa da nam nastevala naprej k se ne splaca. sam ocitno je gledanost teh dost velika da jim ni treba kj druzga nabavlat(sj ne rečem stare serije so supr), sam kej nouga bi se pa tud lahk pojavl...pa isto vela za filme.

no, ja, sam pol se jim res ni treba nad piratstvom prtozvt, ce smo pa guidani u to.
Kowai vampire wo tabecha
Mr. Bushido, Alucard, Garra, Bya, Kaname senpai, L, Ishida,...<3
Uporabniški avatar
naiya
zelenec v zobanju

Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a cyth dne 13 okt 2008, 12:03

Z državno podporo bi se dalo ogromno narediti, a že spet vprašanje, koliko bi dala. :S V ZDA so se številke obiskovalcev konvencij povečale ravno zato, ker so se odprli laikom (nekatere večje konvencije zdaj vodijo korporacije). J-Pop bandi so trenutno največje atrakcije ameriških konvencij, cosplay je tudi eden večjih razlogov, saj je močno popularen med najstniki, a za tiste prave otaku stvari se zanima bolj malo ljudi. Imaš 10,000 obiskovalcev, od teh bo 3000 Naruto/Bleach/neanimejskih/etc. cosplayerjev, 2000 jih bo prišlo žurat/bandi/etc., 5000 bo pa splošnih geekov, od tega bo 2000 gamerjev in 3000 "otakujev".
Uporabniški avatar
cyth
napol pečen

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a tomy dne 17 okt 2008, 20:16

bistvo vsega napisanega: slovenija je outsider med vsemi državami v evropi, in namesto da bi se malo zgledovali po evropi, kot majo to navado za zakone itd. raje f*knejo anime sceno na ignor
Uporabniški avatar
tomy
Mayonaise! - Chuck Norris approved!

Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a DjJuvan dne 08 jan 2011, 14:11

Tale forum sem dolgo nazaj pozabil dodat... hrvaški anime/manga forum
http://forum.crotaku.net/

PS: Prvi post je že star... v temu času smo IMO več naredili k cel balkan skupaj =P
Uporabniški avatar
DjJuvan

OdgovorNapisal/-a jiki dne 12 apr 2011, 12:04

DjJuvan je napisal:Mene bi skoraj kap, ko sem preko čudnih virov naletel na srbske, hrvaške, makedonske in pač večinoma strani iz bližnjega juga.

Če ste mislili, da smo SloAnime&Animeslovenija kaj naredili v svojem obstoju... se lahko enostavno skrijemo vsi skupaj... ker so naši sosedje glede dogodkov in skupnosti dosti bolj aktivni.

Recimo... hrvaški portal, kjer prevajajo tudi precej novejših animejev (mnogo več, kot je slovenskih):
http://www.anime-overdose.com/

In še en večji portal, verjetno srbski:
http://www.bg-anime.com/bga/index.php

In srbsko društvo, ki se ukvarja z dogodki:
http://sakurabana.info/index.php (ravno te dni se odvija dogodek "JAPANIZAM")

Tele dni naletavam na take strani iz juga... in skorajda dobim heksnšus v glavo. Zdaj si lahko ta naša "napredna" dežela zamisli, koliko zaostajamo... in mi imamo mogoče ~50 aktivnih forumašev in le nekaj prevajalcev... pfffff. Kr srce me zaboli.

kako pa lahko pričakuješ, da bo slovenija imela razvit fandom, če pa kritiziraš in zaničuješ kogarkoli, ki ni v tvojem ožjem krogu prijateljev. vsi tisti drugi "idioti", kot jih ti poimenuješ, bi verjetno tudi bili pripravljeni pomagat, če bi le vedeli kako se zadeve lotit.
Slika
Uporabniški avatar
jiki
ima preveč časa

OdgovorNapisal/-a DjJuvan dne 12 apr 2011, 12:09

Napisal/-a DjJuvan dne 11 okt 2008 09:57 am
Uporabniški avatar
DjJuvan

OdgovorNapisal/-a gali dne 12 apr 2011, 19:53

Kolikor sem gledal malce te strani nas glede števila prevodov res "šišajo" po celi črti. Ampak na nobenem tem portalu pa nisem recimo opazil kakšnih bolj vsakodnevnih novičk iz sveta animejev/mang/etc... V tem pogledu pa lahko rečem, da smo boljši :)
Uporabniški avatar
gali
Fabulous Max

Kraj: Neo Venezia

OdgovorNapisal/-a DjJuvan dne 14 apr 2011, 14:02

Meh, v toliko letih smo jih še v marsičem šišal (sicer v števičnosti prevodov animejev spet ne). After all, toliko dela kot je bilo na SloAnime narejeno v teh letih, ga vsi balkanski portali skupaj niso. Vem, ker jih precej pogosto tudi sam spremljam.
Uporabniški avatar
DjJuvan

OdgovorNapisal/-a Ikari dne 14 apr 2011, 15:23

*prask* *prask* A je važn? Če so oni zadovoljni...
Slika
Uporabniški avatar
Ikari
Zmanjkalo paštete!

Kraj: Cucuruz Doan's Island

OdgovorNapisal/-a DjJuvan dne 14 apr 2011, 16:00

Precej neumesna pripomba "a je važno?". Ker če ne bi "analizirali" kakšnih stvari, bi tudi diskusije vsakega animeja/mange enostavno ignorirali, ker... "a je važno diskutirat?". Seveda je važno, da daš nek svoj pogled na stvar/produkt/dejanje, podaš (strokovno) mnenje in ga morda oceniš... Če ni nekih konkretnih mnenj in kritičnosti čez produkt, potem ni izboljšav in napredka... in če ni napredka, ti ne bi sedel za računalnikom - tehnološko razvitim strojem 22. stoletja. Torej, "je še važno?"

=) yea, bluzim.
Uporabniški avatar
DjJuvan

OdgovorNapisal/-a Claudius dne 16 apr 2011, 16:12

Mal off-topic.
A je sploh važno posameznikovo mnenje in njegova "konstruktivna" kritika, če pa dan danes to nobenga na zanima več.
Vsi samo vstajajo samo pri nekih svojih ozkogledih pogledih.

Na topic bol težko kaj powem, ker se dokaj nov na SA in slovenski sceni, balkanskih portalov pa ne spremjlam.
Z evropskimi in ameršikimi zadevami pa se ne moremo primerjat.
Ni več član SloAnime!
Vsi moji prispevki so z objavo zastareli in ne odražajo mojega mnenja
Uporabniški avatar
Claudius
ima preveč časa

Kraj: Mb

OdgovorNapisal/-a Screw dne 16 apr 2011, 16:20

Po količini vsebine in uporabnikov mogoče ne. Ampak če pogledaš nekaj teh velikih anime forumov, so precej manj pregledni kot SA. Ali pa se mi samo zdi tako, ker sem tu bolj domač :).
(\__/) Aim for the top, never give up. Top wo nerae!
( ^.^ ) Anime povezave
o(")(")
Uporabniški avatar
Screw
Mokkori power!

OdgovorNapisal/-a dediledi dne 16 apr 2011, 21:30

S preglednostjo je tako, tuji forumi so dosti bolj zabasani z uporabniki kot pa naš, zato je tukaj lažje kotrolirati in delati na preglednosti. Tam vsak dan se odpre vsaj kakih 5 novih topicov, odpirajo se za vsako malenkost in dostikrat zamrejo. Ne rečem, da tukaj pri nas ne, samo mamo pa topice dosti bolj urejene in splošno zastavljene, da se ne ustvarjajo topici po nepotrebnem. Za takšne stvari je pohvaljen SloAnime portal to je tudi eden od razlogov zakaj sem vstrajal tukaj XD Tujih sem se dobesedno vstrašil, ker so mi bili preveč nepregledni pa čeprav sem uporabljal funkcijo iskanje.
Drugače pa ja hrvaških tudi sam ne poznam in iskreno rečeno me niti ne zanima jih spoznat, prvo je to, da ne znam hrvaško drugo je pa to, da nimam ravno koristi nevem kake od njih XD
Slika
ME? Normal? How dare you insult me that way!
Uporabniški avatar
dediledi
ecchi master

Vrni se na Kulturni most