Predlog anime&manga kluba v Lj?

Za diskusije, ki jih je težko opredeliti samo v eno sekcijo - za povezane pogovore o animejski in manga industriji, vizualnih/lahkih romanih, igrah in vsebinah za odrasle.

Moderator: gali

Predlog anime&manga kluba v Lj?

OdgovorNapisal/-a DjJuvan dne 17 apr 2009, 15:48

Po toliko druženjih z nekaterimi ljubitelji animejev, mi je padla v glavo ideja, da bi bilo precej c00l naresti nek uradni klub, kjer bi se lahko še ostali ljubitelji lahko družili. Enkrat smo o tem že govorili, ampak topica nisem uspel izbrskat iz arhiva (mogoče je že zbrisan).

Kaj bi pravzaprav rabili:
-večji prostor ALI stanovanje (s sanitarijam)
-štrom&internet
-hladilnik
-projektor ali večji TV
-udobne sedeže&mizo

Namen kluba:
-druženje folka s podobnim interesom
-diskutiranje o različnih temah
-ustvarjanje novi idej, projektov, prireditev
-izmenjavanje informacij
-izmenjavanje materiala
-pomoč pri študijah
-projekcije in predavanja
-zbiranje različnega materiala (literatur, mang, doujinov, figur, animejev...) samo za interno uporabo.
-izhodišče za novince, ki še ne vejo veliko o animejih
... etc.

Ta spisek sem na hitro spravil skupaj, vendar se mi takšen princip kluba zdi precej zanimiv, vedno bi se nekaj dogajalo in še precej bolj domače bi bilo. Kakšne predloge lahko še sami dodate, so zelo zaželjeni.

Imam pa nekaj pogojev, ki bi se jih bilo dobro pri tem klubu držat;
-Glavni dostop do kluba (aka key-man) bi imeli le zaupanja vredni osebki (prvi pogoj je polnoletnost).
-Razgrajači ne bi bili zaželjeni (pri temu sodelujemo tudi starejši osebki, zato bi se takih kar hitro znebili... tudi na silo, če bi bilo potrebno)
-Mesečni prispevki (vzdrževanje in nadgrajevanje bi koštalo... verjetno tudi najemnina)
-....

Kaj vi menite o tem? (Pa rabili bi kraj, kjer bi to ustanovili.... lastna stanovanja ne pridejo v poštev, ker mora biti prostor nevtralen)
Uporabniški avatar
DjJuvan
Video produkcija je moj kruh

OdgovorNapisal/-a Baka-yaro dne 17 apr 2009, 16:24

Se vid da rad gledaš Haruhi.. :D

Ne vem..sliš se vse zelo kul in fajn..ampak bi res rabili denar pa 100% sodelovanje ostalih članov + velik dela je narediti takšen klub..

Bilo bi pa res zanimiv imeti takšen klub!! ^^
Slika
Uporabniški avatar
Baka-yaro
TVXQ fan (ob torkih)

Kraj: Litija

OdgovorNapisal/-a Fonzer dne 17 apr 2009, 16:27

Hmm zanimivo,res dobra ideja,bi se veselil izmenjave animejov in takšnih druženj.Me nebi motilo biti v takšem klubu in kaj prispevat za njegov obstoj ampak plačati pa ne smemo preveč.
Zadnjič spremenil Fonzer, dne 17 apr 2009, 16:28, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Fonzer
ima preveč časa

Kraj: ms(prekmurec)

OdgovorNapisal/-a DjJuvan dne 17 apr 2009, 16:28

Imel sem referenco na en drug anime :D Ampak imaš prav, tudi v Haruhi je precej podobno :D (še bunny-girls bomo rabl). xD

Jah, dela bo precej.... to pa zagotovo ne bo iz danes na jutri.
Je pa zelo zaželjeno, da izrazite svoje mnenje glede tega...
Uporabniški avatar
DjJuvan

OdgovorNapisal/-a cyth dne 17 apr 2009, 16:58

Meni se sicer take ideje zdijo hvale vredne, a klub kakršnega opisuješ, je po svoje velika, prevelika operacija za nekaj revnih študentov. Ta klub bil bil v bistvu neke vrste društvo.

Offline društva za tako majhne skupnosti so za moje dojemanje zelo nestabilne zadeve. Poglej, kaj bi želel v klubski sobici: zaslon, hladilnik, stole, mize, internet. To pomeni, da bi svoj čas namenjali gledanju animejev ali igranju iger. Kakšna je razlika med nekimi recimo da tedenskimi sestanki v klubski sobici in sedenju za lastnim računalnikom v zavetju svojega doma in komuniciranju prek irca ali kaj podobnega, kar že počnemo na japanki? Animeje lahko gledamo, kadar hočemo, igre lahko igramo skupaj prek spleta, do hladilnika tudi lahko stopimo, kadar se nam zahoče, pod ritjo imamo svoje stole. Povrh vsega sodelujoči niso vezani na geografsko lokacijo, se pravi, da jim ni treba prebivati v Ljubljani, če bo klubska sobica nekje tu.

Toda razlika med ircom in društvom obstaja, ena velika razlika. Ko si mi omenjal "anime klub" na ircu, sem si pač mislil, da hočeš predstaviti naša tedenska srečanja še na forumu. Naš mali "klub" vsak teden obišče od treh pa do šestih oseb (včeraj bi podrli ta rekord, če ne bi punci in skye zatajili, boo :P), ponavadi se damo na en konc centra ljubljane, bodisi v kak lokal bodisi nekam na cesto, zobamo hrano, kakšnga spijemo (včasih kakega preveč <_< in potem pride do neumnosti >_>). Zlo na preprost zastavljen vse skupaj, pride lahko vsak, ki je tist večer frej, ponavadi v sredo ali četrtek. Tega pač irc ali forumi ali msn ne ponujajo. Najbolj važno bi bilo za moje pojme, da folk ve za en fiksni dan v tednu in eno fiksno uro, ko lahko pride na neko zbirno mesto brez nekega klicarjenja ali organizacije, nenapovedan in tam pričakuje animu fane. Kot imajo skejterji cankarja, na ta način.
Uporabniški avatar
cyth
napol pečen

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a DjJuvan dne 17 apr 2009, 17:07

Tisto kar mi zdaj počnemo, je pijančevanje. Kar smo pa delali v prvih druženjih (v travelcaffeju) je pa že bolj podobno "klubu". Miren ambient, folk za chatat, debate o marsičem (tudi o animejih&mangah in sceni nasploh), kofe/pirček... in to je to. Če pa to prestaviš še v nek statičen zasebn prostor, kjer lahko še gledamo kaj zraven, komentiramo, flejmamo... mogoče dobimo še kakšno zvito idejo. Se ne sliši bolj zanimivo?
Sej začasno se itak lahko zbiramo v lokalih, ampak lokali so pogosto tudi polni + dragi. Pa tam sesest več k 10+ oseb bi bilo nemogoče.
Uporabniški avatar
DjJuvan

OdgovorNapisal/-a cyth dne 17 apr 2009, 17:23

Saj, v tem stilu sem mislil, da imaš recimo en lokalček, kamor se lah rukneš za ene par urc. Dobr, včeraj smo res en malček pretiraval, smo bli pa res sam tipi, itak smo gentlemani drugače. :) Sam pač hočm pokazat ta kontrast med druženjem v živo in druženjem čez internet. En ima tak namen, drugi drugačnega. Če uspeš oboje skupaj združiti, vsaka čast, toda a bomo kaj zamudili, če bo irc ostal irc in travelcafe travelcafe? Menim, da ne.

Pa dajmo za začetek povabt folk iz foruma, evo. Četrtek zvečer po 20h, Travel Cafe STA. Žurerji pa po polnoči krenemo dalje. :P
Zadnjič spremenil cyth, dne 21 apr 2009, 16:03, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
cyth
napol pečen

OdgovorNapisal/-a Skye dne 17 apr 2009, 17:28

lyth je napisal:Najbolj važno bi bilo za moje pojme, da folk ve za en fiksni dan v tednu in eno fiksno uro, ko lahko pride na neko zbirno mesto brez nekega klicarjenja ali organizacije, nenapovedan in tam pričakuje animu fane. Kot imajo skejterji cankarja, na ta način.

^ To in samo to. Sam ne bi mogu bolš povedat :)
Js, drugače, sem čist za, ampak dvomim, da bo tak enostavno plac dobit.

lyth je napisal:(včeraj bi podrli ta rekord, če ne bi punci in skye zatajili, boo :P)

Jah, sry ker ž'vim no x_x
Uporabniški avatar
Skye
Podkupuje z lučkami... profesorje!

OdgovorNapisal/-a DjJuvan dne 17 apr 2009, 17:32

Jaz v sredo zagotovo ne bom žuriral ponoči. Prihajal bi samo v travella.

Sem pa še zmeraj mnenja, da je to le začasna rešitev. Za kaj več in za večji efekt bomo primorani naresti lastni klub.
Uporabniški avatar
DjJuvan

OdgovorNapisal/-a cyth dne 17 apr 2009, 17:44

Ja, a smo te že kdaj sill, no. :P

Pač, treba je nekje začet. Da imamo določeno eno zbirno mesto in fiksno uro, je trenutno najbolj važno. Kaj več od tega pa se bojim, da nam bo moralo pasti z neba.
Uporabniški avatar
cyth
napol pečen

OdgovorNapisal/-a tomy dne 17 apr 2009, 20:09

pametna ideja..zgleda da se začenja vse vedno bol širit po sloveniji, mi mamo v mariboru GBC(gang bang cosplay group) in se dobivamo vsako soboto v parku in se mamo fajn, upam da vam rata v ljubljani :no1:
Uporabniški avatar
tomy
Mayonaise! - Chuck Norris approved!

Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a Ikari dne 17 apr 2009, 20:22

Juvan prevec gledal Genshiken? Sicer ideja se slisi privlacna na papirju a je kup problemov, prvi in osnovni je plac:
- dobit nekoga ki bi ti odstopil plac je verjetno dost tezko, kdo bi placeval in koliko je tudi vprasanje
- verjetnost da bo soba mela kup udobnih foteljev / kavc za 5+ ljudi je skorajda nemogoce, kar pol rabis je dvorana
- projektor stane, brez placila ga bo redkokdo odstopil, sanse za spodoben LCD so tud majhne
- hladilnik... wtf?

Mislim, ko crto potegnes, ti isces stanovanje:
- najemnina - kdo bo pobiral vsak mesec
- nadzor nad uporabo - kaj ce bo kdo hotel organizirat zur, ponucat to za fuk koticek or whatever
- oprema le tega, kje bos dobil LCD, projektor, kdo bo placal le to
- kdo bo kupoval "skupno" robo, ce lahko da denar raje zase porabi

Tko da... mas pol se pa ekstra probleme:
- komu se da iste ljudi gledat vsak teden ob istem dnevu ob istem casu, ljudje se navelicajo
- spet se omejis na eno mesto
- je dovolj malo ljudi tu, da tisti ki se res hocejo dobit v RL, se bojo ze zmenili

Ne vem, IMHO se pac organizira kava / pir / sok po projekciji v kinoteki, ker je dost oglasevano. Lahko pa probas vrtet v kiberpipi animeje kot v starih casih, I dunno. Mislim, ciljas previsoko :/

Kar se tice "zuranja" sredi tedna:
- naslednji dan imajo srednjesolci pouk (in ja v 4. letniku so ljudje polnoletni)
- naslednji dan imajo nekateri delo
- naslednji dan imajo pogosto studentje predavanja
- vsi ne-ljubljancani morajo ostati trezni ce hocejo z avtom domov / javni prevoz po polnoci krepko upade

In pa pijaca seveda pripelje do incidentov:
EDIT by LL: offtopic, bomo dali lepo v spoiler
Spoiler: Pokaži
"Dobr, včeraj smo res en malček pretiraval, smo bli pa res sam tipi, itak smo gentlemani drugače. :)"
Je bullshit, ker pac posiljanje SMS-ov in klicarjenje mladoletnih oseb med 3 in 5 uro je vse prej kot pocetje "gentlemanov". Sicer pa ce se zeli SloAnime asoocirati s takim pocetjem je pac vasa izbira.
Slika
Uporabniški avatar
Ikari
Zmanjkalo paštete!

Kraj: Cucuruz Doan's Island

OdgovorNapisal/-a Less dne 17 apr 2009, 21:01

men samcata ideja o klubu kot klubu niti ni nevemkolk všeč, k nas je pač premal. o dobivanju po projekcijah/vsak četrtk zvečer/sredo zvečer pa mi je ql. Zdej na ta način, kot so se srečanja "izbrancev" dogaja teh nekaj tednov mi je blo dejansko zelo všeč. pač greš v trgovino, kupiš nekaj pijače (lahko tudi zgolj brezalkoholne), hrane, si razdeliš stroške (to mormo še mi poračunat!), pol pa se daš nekam... al na plažo, al na kongresca, prešerca, grad, tivoli... sej je več krajev, kamor lahko gremo :) in potem imaš tako na easy druženje o animejih in še vsem ostalem :) potem pa tisti žuriranja željni, pa lahko kam gremo, po polnoči, seveda če čas dovoljuje :) to pa seveda IZVEN okvira t.i. "kluba". kot kolegi/frendi :)

zdej glede službe/faxa/šole naslednji dan je pa tako: dobiš se nevem...ob 8h recimo, in pol si tm do takrat, dokler ti paše. sej ne rabiš domov pridt ob 7h zju3. če ti pa paše lahko pa tudi še kasneje. to je pa izbira posameznika.

zdej pa še offtopic (bom dal kar v spoiler, k ne paše v to temo):
Ikari je napisal:Je bullshit, ker pac posiljanje SMS-ov in klicarjenje mladoletnih oseb med 3 in 5 uro je vse prej kot pocetje "gentlemanov". Sicer pa ce se zeli SloAnime asoocirati s takim pocetjem je pac vasa izbira.

sam ta offtopic bom rekel: to ni SloAnime počel :) in ni blo niti nekega srečanja takrat itd itd itd. pa tudi nič negentelmanskega nismo takrat počeli. dejansko. ok, razn tega, da smo nekoga sred noči zbudili. that's all. in ne igrat na "mladoletniško" noto, k tle oseba definirana kot "mladoletnica" nima nobene vloge.
kami-sama ~
Uporabniški avatar
Less
vizualc-sensei

Kraj: na lepšem~

OdgovorNapisal/-a cyth dne 17 apr 2009, 21:04

Aha, vidim, da lolumiram-tan že najema odvetnike :lol:

Ikari, noben ni trdil, da smo svetniki, sam nič skrbet, pijančevanja in ponočevanja bomo držali v svojih privatnih krogih. Da se citiram:
lyth je napisal:Najbolj važno bi bilo za moje pojme, da folk ve za en fiksni dan v tednu in eno fiksno uro, ko lahko pride na neko zbirno mesto brez nekega klicarjenja ali organizacije, nenapovedan in tam pričakuje animu fane. Kot imajo skejterji cankarja, na ta način.
Mislim, da je format dovolj preprosto zastavljen in tudi edini dovolj realen s trenutnimi zmožnostmi. Če eventualno najdemo kak zasebni prostor, še toliko bolje. Ponavadi take ideje o društvih in krožkih hitro propadejo (kot je tista nazadnje), ker si zastavljamo prevelike želje in obremejujemo z nepomembnostmi (ustanovitev društva, denar). Najbolj pomembni stvari sta dialog in sprostitev. Zakaj ne bi gradili na skromnosti?

EDIT by LL: ok, spet offtopic
Zate, Ikari,
je pa že itak vsem znano, da v naši družbi preveč ne uživaš in imaš skoraj vedno nekaj za čez nas povedati, če ne javno pa v privatnih okenčkih, tako da sploh ne vem, zakaj trobiš čez celotno zadevo. Mi pa vse skupaj smrdi po nevoščljivosti ali svetohlinstvu, a kaj jaz vem. Uporabniki foruma bodo pa že sami presodili, kdo želi širiti pozitivne ideje in kdo vztraja na destruktivnosti.
Zadnjič spremenil cyth, dne 17 apr 2009, 21:14, skupaj popravljeno 3 krat.
Uporabniški avatar
cyth
napol pečen

OdgovorNapisal/-a DjJuvan dne 17 apr 2009, 21:06

@Ikari, Da najprej pokomentiram zadnji odstavek; prosim, loči dejanja posameznikov od dejanj skupnosti pod imenom "sloanime". Če sta dva od uporabnikov sloanime portala šetala skupaj pozno v noč in delala pizdarije, ne pomeni, da ima tukaj tudi "sloanime" kaj veze. Uradno smo tisti večer končali meeting okoli polnoči, ko se je klapa razšla na svoje konce (jaz direkt domov, ker sem imel zjutraj šiht). Kar se je dogajalo naprej, nima popolnoma nobene veze s klubom (če sem jaz sploh pravilno uskladil dneve in se je to dogajalo po našem meetingu?). Tudi včerajšna izkušnja ni bila ravno cilj kluba, ampak raje rečmo pijanica.... ali "team building"?. Šele danes sem prišel do ideje kluba, ki ne bi vključeval pijančevanja in bi se dobivali v stilu kofetkanja v travelcaffeju.

Ok, back to topic;
-Glede prostora bi lahko vprašali več krajev... najprej bi povprašal kolege, ki imajo kakšne večje privilegije, potem pa bi spraševal ustanove (ravno sošolec je v Kamniku v eni šoli dobil en prostor za audio/video studio, ki ga sedaj uporablja več kolegov).
-Dodatna oprema se lahko zbere tudi s prispevki.... nekaj evrčkov nihče ne bo pogrešal, pač kupiš kakšen original anime DVD manj. Tudi kakšni odpisi se po firmah najdejo... klub je kulturnega pridiha, zato se verjetno marsikaj dalo zmenit.
-Svojo mater moraš tudi gledat vsak dan že 20+let, se je še nisi naveličal? (brez zamere, ampak naveličat folka je rahlo LOL... sej nismo kot glasbeni CD, ki se ga po enem poslušanju naveličaš.... tudi animejev je iz tedna v teden več, s tem pa več mnenj in debat.)

Kolikor vem, se v kiberpipi ne sme več predvajat animejev (vsaj če se jaz prav spomnim...). Poleg tega smo tudi zelo omejeni glede svobode.

Kar se pa tiče žuranja sredi tedna... nevem kakšne sovrstnike si imel ti v srednji, ampak pri nas so mnogi tudi sredi tedna pijančevali. Jaz sem bil eden od redkih bub, ki ni hodil ven. Pa srednja šola je itak LOL, tud če mal prespiš predavanj, ni panike :D Pa da ne boš mislu, da imam jaz kar cele dneve čas, saj tudi hodim na šiht zjutraj in tudi na faks. Če si znaš tajmat zadeve, vse sfolgaš. Z eno besedo; "izgovori". Pri prevozu je pa pač treba bit organiziran... vsak teden en ne pije in je potem on glavni vozač. Pa tudi lahko voznik pač prespi pri nekomu <_<

če potegnem črto.....
genshiken je zakon \o/
Uporabniški avatar
DjJuvan

OdgovorNapisal/-a Skye dne 17 apr 2009, 21:28

Ikari, gre za to, da bi bil klub odprt javnosti oz. kot je lyth reku, da vsak anime fan ve za termin in kraj, kjer se lahko dobi z drugimi. Tistih nekaj glavnih s tu, se tak al tak dobivamo.
Uporabniški avatar
Skye
Podkupuje z lučkami... profesorje!

OdgovorNapisal/-a Less dne 17 apr 2009, 21:34

točno tako. bistvo se mi zdi v tem, da bi bil to pač "klub" ne pa "5fredov na kupu, k ga grejo žurat". pač druženje v mal večjem obsegu. prijatelji/neprijatelji/znanci/naznanci... vsi, ki jim je skupna točka, da imajo radi animeje&mange :)

EDITED by DjJuvan: Jaz sem brisal nepomembne spamerske vložke. In tudi v nadaljnje jih bom, če se ne boste držali namena topica
kami-sama ~
Uporabniški avatar
Less
vizualc-sensei

Kraj: na lepšem~

OdgovorNapisal/-a Fonzer dne 17 apr 2009, 22:01

Pri takšem srečanju bi si lahko izmenjali animeje,mange z diska na disk?(usb ključi)Ali ne bomo smeli počet tega?
Bi pa sigurno prinesel nico nico douga posnetke od animejev ki so zmiksani z glasbo in odrezki od animejev,zelo smešni in zabavni so nico videi in še zasvojijo te lahko XD.Imam jih pa že prek 1,5 gb
Zadnjič spremenil Fonzer, dne 17 apr 2009, 22:17, skupaj popravljeno 3 krat.
Uporabniški avatar
Fonzer
ima preveč časa

Kraj: ms(prekmurec)

OdgovorNapisal/-a DjJuvan dne 17 apr 2009, 22:05

w00t =D

No vidiš, ena dobra stran takih srečavanj.... kakšen dober material nabereš :P (V lokalu bi čudno izpadl, če bi vsi laptope in diske vn prvlekl in začel menjavat xD )
Uporabniški avatar
DjJuvan

OdgovorNapisal/-a Chibi-Chibi dne 17 apr 2009, 23:35

Manjša ideja glede prostora.
Je mogoče kdo pomislil, da bi se vprašalo v kakšnem mladinskem centru? Za Ljubljano direktno ne vem, vem pa, da v drugih občinah, kjer te centre imajo so namenjeni ravno tovrstnim dejavnostim. Se pravi, da ponujajo primerne prostore za mlade. Od "polno" opremljenih snemalnih prostorov za bende do dvoran za plesne skupine in podobno. Sicer imajo ti centri načelno svoje dejasvnosti in delavnice, bi se pa verjetno dal najti kakšen termin kjer bi se našel čas tudi za nas. Čeprav potem bi bili verjetno časovno omejeni (eno, dve, mogoče nekaj več ur). Samo kot sem rekla ne vem koliko teh centrov je v Ljubljani niti kje ... ok sodeč po prvem googlanju bi moralo bit [url=http://www.mic.si/:3l5yoqsz]tole[/url:3l5yoqsz] to, nisem pa prepričana ^^'
Zadnjič spremenil Chibi-Chibi, dne 24 dec 2010, 21:07, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Chibi-Chibi
žogica marogica

Naslednji

Vrni se na Kulturni most