Ravno opaženo - Mangas Cafe Bar

Za diskusije, ki jih je težko opredeliti samo v eno sekcijo - za povezane pogovore o animejski in manga industriji, vizualnih/lahkih romanih, igrah in vsebinah za odrasle.

Moderator: gali

OdgovorNapisal/-a pegasus dne 23 jan 2010, 04:45

Tole sem danes opazil v ljubljanskem Polju, ob glavni cesti ... kdo kaj ve o tem?
Slika
Uporabniški avatar
pegasus
vražji sekalec

OdgovorNapisal/-a DjJuvan dne 23 jan 2010, 07:46

w00t? It's Kira on screen o_0

Lahko poveš kaj več detailov, kje natančno si to opazil =)
Uporabniški avatar
DjJuvan
Video produkcija je moj kruh

OdgovorNapisal/-a pegasus dne 23 jan 2010, 13:35

Iz fužin se zapelji v smeri zaloga, ne morš falit ...
Uporabniški avatar
pegasus
vražji sekalec

OdgovorNapisal/-a DjJuvan dne 23 jan 2010, 14:43

I'll see to it. Upam, da ob kavi ponujajo tudi branje mang ^^
Uporabniški avatar
DjJuvan

OdgovorNapisal/-a pegasus dne 23 jan 2010, 22:39

Danes ob vhodu opazil tudi tablo ”odprto 6-24h” :)
Uporabniški avatar
pegasus
vražji sekalec

OdgovorNapisal/-a Tabura dne 23 jan 2010, 23:18

6 ur spanca si samo privošijo? :D
Slika
Hvala Atteni za sig
Uporabniški avatar
Tabura
Zmanjkalo paštete!

Kraj: Zakotna Vasica

Ravno opaženo

OdgovorNapisal/-a Shika dne 24 jan 2010, 13:08

a lahko kdo še napiše ulico če je možno xD
I get solo EXP!
Uporabniški avatar
Shika
Neznanec

Ravno opaženo

OdgovorNapisal/-a konnata2 dne 24 jan 2010, 16:30

ni nujno da je Akira od Death Note
lahko je od http://myanimelist.net/anime/7193/Aoi_Bungaku_Series

isti artist je narisu Death note.
Uporabniški avatar
konnata2
union lover <3

Kraj: constellation heaven

OdgovorNapisal/-a DjJuvan dne 24 jan 2010, 17:56

Evo, sem šel na čajčka v Mangas bar
http://juvan.sloanime.org/post/1641/
Spoiler: Pokaži
Slika

Nič posebnega :\
Uporabniški avatar
DjJuvan

OdgovorNapisal/-a raiy0 dne 24 jan 2010, 18:42

It's to good to be true.
It's not whether I can or can't do it. If you are a man, it's only whether you do it or not.
Uporabniški avatar
raiy0
Težka kategorija!

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Tabura dne 24 jan 2010, 20:32

Bah... pa sem že mislil da kaj iz tega bo...
Slika
Hvala Atteni za sig
Uporabniški avatar
Tabura
Zmanjkalo paštete!

OdgovorNapisal/-a Jeanne dArc dne 02 mar 2010, 22:56

čist običn lokal je... nč posebnga -.-
**Imperfection is beauty, madness is genius, and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring.
Slika
Uporabniški avatar
Jeanne dArc
ima preveč časa

Kraj: リュブリャナ

OdgovorNapisal/-a DjJuvan dne 05 mar 2010, 17:25

Ok, sem se dobil z lastniki lokala in stvar je taka;
Lokal bo v kratkem precej preurejen v anime/manga stil, dali pa so nam tudi možnost, da prinesemo kakšne svoje izvode mang in slochan revije... imeli bomo praktično svoj kotiček s tovrstno vsebino in folk si bo lahko to tudi prebiral.

Zanimanja za tovrstno vsebino je precej (vsaj kokr mi je bilo rečeno), tako da imamo odlično priložnost potisnit anime/manga sceno v ospredje.

Jaz kaj precejšnje zbirke mang nimam... zato bi prosil kakšne prostovoljne prispevke nekaj različnih mang, ki jih bodo potem imeli v lokalu.

Lahko pa še sami izrazite kakšne ideje okoli tega... so zelo odprti za sodelovanje in kul ideje.
Uporabniški avatar
DjJuvan

OdgovorNapisal/-a Chibi-Chibi dne 05 mar 2010, 19:08

Bi se dal kakšno številko al pa mail dobit?
Na netu ni nič, da pa hodiš v njihov konc in tam nič ne pustiš ker jim kaj ni všeč je pa tud bedno -.-;;
Zadnjič spremenil Chibi-Chibi, dne 24 dec 2010, 21:32, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Chibi-Chibi
žogica marogica

OdgovorNapisal/-a Blue-san dne 05 mar 2010, 19:43

U idej ne manjka ;)

Za začetek Tokyo oz Akihabara ima tovrstnih barov, kafejev kar precej.
Ampak dobr to je slovenija tko da morda nekaj vmes: Tu so moji predlogi, ki so zgolj predlogi in nič več

1) Koda oblačenja.
Definitivno ni treba it v extreme kot to počnejo v Akihibari ampak to da bi dali neko kodo oblačenja ki je nekako univerzalna in hkrati privlačna bi po mojem mnenju delalo čudeže. Konec koncev je ravno vzdušje po večini tisto kar privabi goste v lokal in če bo to posebno mislm da se jim ni za bt da nebi mel konstanto poln.
Primer kode: Seveda zakaj pa ne MAID/BUTTLER dress code pri čemer morajo potem paziti, da najamejo folk, ki je odprt do takih zadev, ker lets face it, hkrati ti pokvari vzdušje če se punca vidno ne počuti dobr v bilo keri opravi.

2) Zdej z dress code-om lahko zravn pride še posebna možnost in to je da se pred odhodom slikaš s svojo kelnarco etc (to sem vzel iz real life primera kjer očitno pali, why not, če je posebn bar, valda bi se hotu folk slikat)

3) Celotno vzdušje lokala
Dalo bi se kaj spraviti na stene, najbolje bi vrjetno bila poslikava, ampak karkoli goes vrjetn
WC ne rab bit samo VC lahk za vsak pisuar narišeš characterja al pa nad vsak pisuar napišeš imena mang, pa bo folk nasmejal
Muska jst bi dal normalno musko ker sm prepričan da folk v lokalu po večinu ni nek random otaku, ampak bi pa dal special time kva pa vem četrtek po 21.00 se vrti anime muska )sej veste kaj mislm...sem prepričan da jim v easy zrihtamo komade)
Zdej pol so še druge zadeve od tega da je lahk razsvetljava ponoč bolj pod rdečimi lajtngami kar pol čist spremeni vzdušje lahk probajo če čjo, sm enkrat vidu nek tak lokal in efekt je res dobr ampak ajd nevem kok točno oni čjo spremenit podobo lokala

4) Meni
Ni potrebno dodati nobene japonske zadeve na meni, sploh ne. Lahko pa se preprosto doda neka unikatnost:
Imena koktejlov (če so se lahko easy spremeni v Death Note, One Piece, etc...vsej jst vem da bi me zanimal ker je the najboljši)
Imena čajev in drugih pijač etc etc
(če pa že želijo dodati kako stvar na meni bi osebno priporoču kako res posebno zadevo ala takoyaki al kej druzga ampak ej...to je vrjetn lokal ne gostilna hehe)
Za vsako zadevo sm tut zihr da jim lahk zrihtamo japonske prevode k jih majo lahk zravn napisane če čjo...

5) Dodatki
a seveda zakaj ne prispevki mang, jst bi tle definitivno dodal kak GO (saj veste kaj je go - kupi se kaka cheap GO plošča in se napiše v meni da si jo je možn za neko smešno ceno sposodt (kva jst vem 2€)(Go navodila se komot dodajo , ker vsi ki poznajo špil ve da ma špil 4 pravila total...tko da bi navodila tut komot naučil natakarje oz natakarce pa bi ti pisal da če čš te poduči o tem (itak mu vzame 30 sekund max)
Zdej to je pomoje dost ampak če hočjo, majo tuki še mahojong in podobne zadevšne ki bi jih lahk mel na posojo in bi jih folk lahk tm špilu ob pijački(sm to je morda že mal preveč...)

To evo na kratko, sm se raj kr ustavu predn se preveč razgovorim, če jim bo kaj od tega všeč pa komot vržem še milijon idej (da nau pomote, te zgoraj si niti slučajno nism vse sam zmislu, po večini sm jih pobrl/ukradu iz že podobnih tematskih lokalov na japonskem in drugje)

Bom budno spremlju članek in v primeru da zadeva dobi nadaljevanje, ki bo šlo v pozitivno smer, se 100% lahk podpišem ko redni gost lokala ;)
人事を尽くして天命を待つ
Uporabniški avatar
Blue-san
iztrebljevalec

OdgovorNapisal/-a DjJuvan dne 05 mar 2010, 21:06

@Chibi, povej raje, kaj nameravaš odstopit in lahko s skupnostjo presodimo, če je dobra izbira... a ni brezveze, da zdaj vsi hkrati lastnike napadamo in sprašujemo z vprašanji, "če jim bo to všeč". Če sem jim moral iti osebno razložit vse okoli mang in naše skupnosti, je verjetno jasno, da se moramo fani sami zmenit, kaj bi bilo primerno za njih.
Lepo se zmenimo za naslove, ki smo jih pripravljeni odstopit... zraven zapišemo še žanre, pod katere spada in ciljno občinstvo. Če se jim bodo zdele vsebine primerne, jih zberemo in nesemo tja... vsaj za začetek. :\
Uporabniški avatar
DjJuvan

OdgovorNapisal/-a Blue-san dne 06 mar 2010, 03:37

heh evo kolega obajvu na forumu še kot primer VCja

viewtopic.php?f=6&t=1584&start=240
人事を尽くして天命を待つ
Uporabniški avatar
Blue-san
iztrebljevalec

OdgovorNapisal/-a Screw dne 06 mar 2010, 14:02

Lol Juvan, dobro si zrihtal tole. Upam da bo vse skupaj dobro izpadlo in da bo lokal čim bolj uspešno posloval.
(\__/) Aim for the top, never give up. Top wo nerae!
( ^.^ ) Anime povezave
o(")(")
Uporabniški avatar
Screw
Mokkori power!

OdgovorNapisal/-a Tabura dne 06 mar 2010, 23:40

Aja a kr? lol XD Dobri ste mi vi da ste šli tja razlagat to :) GJ! To pomeni da je treba zdj kdaj it obiskat...
Slika
Hvala Atteni za sig
Uporabniški avatar
Tabura
Zmanjkalo paštete!

OdgovorNapisal/-a Blue-san dne 07 mar 2010, 16:44

Ja jst čakam na update, ker če bo tole res kul narjen bo to postal moj bar :D
人事を尽くして天命を待つ
Uporabniški avatar
Blue-san