Animeji so od mang v Sloveniji bolj popularni in gledani

Za diskusije, ki jih je težko opredeliti samo v eno sekcijo - za povezane pogovore o animejski in manga industriji, vizualnih/lahkih romanih, igrah in vsebinah za odrasle.

Moderator: gali

OdgovorNapisal/-a DjJuvan dne 18 sep 2011, 00:54

Vsaj tako se kaže številčnost in udeležba v animejskih topikih. ;)

Pa naj še kdo reče, da se mange bolj berejo... prove us wrong :yawn:

Sicer pa se bliža jesenska sezona svežih animejev.
Uporabniški avatar
DjJuvan
Video produkcija je moj kruh

OdgovorNapisal/-a dediledi dne 18 sep 2011, 02:04

Nope to skoraj dvomim :D ... Tisti kaj berejo mange pač ne pišejo nič na forum :D ...

Jaz npr. berem mange ampak se mi nekako ne da debatirati o njih na forumu (čeprav sem svoj čas naredil nekaj topicov za njih, ampak zaradi preslabega odziva sem obupal) :P Poznam še enih par primerkov, ki niti ne vejo za SA in berejo mange :P

+ statistike za celotno SLO ne moreš delati na podlagi tega foruma, žal... Ker je precej veliko fanov, ki obstajajo in ne pišejo na forume vsaj ne slovenske...
Slika
ME? Normal? How dare you insult me that way!
Uporabniški avatar
dediledi
ecchi master

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a DjJuvan dne 18 sep 2011, 08:26

Sklepam na podlagi ožjega vzorca. Tako kot delajo vmesne raziskave vzpon/upad političnih strank :P

Sploh pa če se nočejo izpostavljat in predstavit prebranih naslovov.... so "izbrisani", non-existo 8) Animeji FTW!

Ker je precej veliko fanov, ki obstajajo in ne pišejo na forume vsaj ne slovenske...

Mi dol visi, isto lahko rečem za animejske gledalce ;) Pa jih je zato lahko še mnogo več ;*
Uporabniški avatar
DjJuvan
Video produkcija je moj kruh

OdgovorNapisal/-a Screw dne 18 sep 2011, 10:17

Mogoče res, ampak ne vidim zakaj bi to bilo pomembno. Razlika je samo, da je mange težje brati preko ekrana, ker se oči prej utrudijo.
(\__/) Aim for the top, never give up. Top wo nerae!
( ^.^ ) Anime povezave
o(")(")
Uporabniški avatar
Screw
Mokkori power!

OdgovorNapisal/-a Ikari dne 18 sep 2011, 13:10

Eh, ker bi se blo verjetno treba lotit problema sistematično, itak pa mange pesti enak problem kot animeje, da verjetno malokdo kaj za nazaj išče. Pri animejih je ta rešilna bilka, da imaš nov batch animejev vsako sezono, ki ljudi skupaj nabere in dokaj konsistentno tedensko izdajo novih epizod, medtem, ko je to pri manga res le za najbolj popularno naslove. Pol teme Berserka je verjetno jamranje kje so nova poglavja :D

Sicer pa ja, eno je spet medij, ker eni preferirajo brati na papirju, kar ti v grobem spet razdeli na primorce, ki berejo italijansko, potem pa še ljudi, ki berejo angleško in/ali nemško. Tako da, maš štiri grupe ljudi, ki recimo berejo isti naslov, niso pa na istem poglavju. S tem, ko sem rekel sistematično je pač tista ideja, ki je že enkrat bila pa zamrla, da bi se predlagalo mange za brat vsak mesec, čeprav tle so tud problemi kar se tiče okusov in volje, ali pa konsolidirat teme v kej kot je naprimer "pretepaške mange" ali pa kaj podobnega, da več naslovov daš v eno temo, se da verjetno več pogovarjat.

Bom se kej kasnej rantal.
Slika
Uporabniški avatar
Ikari
Zmanjkalo paštete!

Kraj: Cucuruz Doan's Island

OdgovorNapisal/-a gali dne 18 sep 2011, 13:41

Men se zdi, da animeje nasplošno gleda več ljudi kot pa bere mange. Saj to ne rabiš nevem kakih raziskav. Greš na kake velike tuje forume in vidiš, da tudi tam prevladujejo animeji. Pa še po tvju jih vrtijo in je zato število še večje. Se spomnite čebelice maje, dragonballa ali pa dandanes naruta itd? Torej, animeje definitivno gleda več ljudi. Pa še en razlog je, kot je že Ikari povedal. Drug pa še je to, da pač animeje dol potegneš in jih normalno gledaš, brez kakšne jake izgube. Za mange pa isto ne velja. Ni enak filing brat na zaslonu ali pa brat papirnato obliko. Saj če greš gledat v manga izbo vidiš večinoma bumpanje tistih popularnih shounen zadev, da bi pa kdo posegel kaj dlje od tega pa je že umetnost. Bog ne daj, da je kaki naslov bolj starejši, se že vsi zgražajo nad artom (no saj pri animejih je podobno).
Uporabniški avatar
gali
Fabulous Max

Kraj: Neo Venezia

OdgovorNapisal/-a Ikari dne 18 sep 2011, 13:57

Torej sem umetnik? Fakin artfag sem, umret hočem :(
Slika
Uporabniški avatar
Ikari
Zmanjkalo paštete!

OdgovorNapisal/-a Screw dne 18 sep 2011, 14:08

Meni se zdi tista tema o nazadnje prebranih mangah že kot ena zbirka priporočil. Večino tistega kar nalimaš not Ikari se mi zdi kar kul, tako da priporočam tudi drugim v branje xD.
(\__/) Aim for the top, never give up. Top wo nerae!
( ^.^ ) Anime povezave
o(")(")
Uporabniški avatar
Screw
Mokkori power!

OdgovorNapisal/-a Ikari dne 18 sep 2011, 14:28

Screw, ma, ja... sej bi moral bit malce manj len in impulziven, pa si izbrat nek mini format, ala naslov, avtor, mangaupdates link pa mini opis s slikco, pa sem malo len in dostikrat samo naslov pospamam, pa kako slikco nalimal ala mini oglas., mogoce bi lah jih linka se na mangaupdates... hmm. Skratka, malce sem spamal, ker se mi je zdelo škoda, da ko daš search nič pametnega ne najdeš, vsaj ne kar bi bilo po mojem okusu.

Sej je poznan izraz Lies, damned lies, and statistics, pol si pa izberi vzorec populacije kakor veš in znaš. Tudi jaz poznam ljudi, ki berejo mange, pa niso na nobenih slovenskih anime listah, samo s tistimi, ki jih pa ne poznam, si pa nimam kaj pomagat. To kar vem o mangah, sem moral na lastne roke ven iz interneta izkopat, če je pa nekdo napisal "jest sem pa prebral milijon mang ko sem z eno roko stal na glavi in recitiral japonske haikuje" mi pa nič ne pomaga.
Slika
Uporabniški avatar
Ikari
Zmanjkalo paštete!

OdgovorNapisal/-a jiki dne 23 sep 2011, 10:05

DjJuvan je napisal:Vsaj tako se kaže številčnost in udeležba v animejskih topikih. ;)

Pa naj še kdo reče, da se mange bolj berejo... prove us wrong :yawn:

jasno, da se mange ne berejo v sloveniji toliko kot se gleda animeje, če pa je tak lažje in hitreje pogledat eno serijo 26 delov posneto po mangi, kot pa spremljat in čakat na mesečne skene novega poglavja. Mange berejo samo tisti, ki imajo do njih dostop. torej si jih namensko kupujejo ali pa brskajo po netu za skeni. ampak tu se problemi branja začnejo, ker mange niso zastojn, na policah v sloveniji ravno ne najdeš neke velike izbire in moreš pol že vedet, kaj točno želiš naročit. potem pa komur ni za skene brat, ker mu je knjižna oblika boljša od digitalne more ali čakat, da bo določen naslov licenziran v jeziku, ki ga zna, ali pa do tega sploh ne pride.
poleg tega je malo težko vsakemu komentirat mange na forumu, ker ne berejo vsi istih, kar bi rekla, da je za animeje manj značilen pojav ravno zaradi tega, ker si prej fertik z dolgo serijo animejev, kot pa z dolgo serijo mange.

Meni je škoda marsikatere mange, da ne bo nikoli prišla v animirano verzijo, ki je količkaj malo izven mainstreama shonen in shoujo magazinov ala shonen jump in hana to yume, ker obstaja res veliko kvalitete v papirju. po drugi strani pa se ta kvaliteta ponavadi pri prenosu izgubi. škoda mi je pa prav tako da marsikatere mange ne licenzirajo v nek znani jezik in si pol odvisen SAMO od skenov.
Slika
Uporabniški avatar
jiki
ima preveč časa

OdgovorNapisal/-a Ikari dne 24 sep 2011, 23:51

Se mi zdi, da največ mang v konzorciju stoji zaradi pomanjkanja prvih delov, nazadnje sem opazil, da je celo nekaj kosov mang zginilo s polic kljub dražjim cenam... ali pa se bliža zima in so ugotovili, da jih je bolje porabiti za kurjavo. Kje se skrivajo ti privženci mang, bohve. Njihova ponudba je kljub nekaj vprašljivim naslovom dokaj dobra, če ne bi skorajda, da si upal rečt, da zadnje čase skorajda prekaša povprečnega bralca mang v okolici tega forma.

Drugače pa ne animeji, ne mange niso zastonj, le pri slednjih nekateri preferirajo bolj naravno konzumacijo kadavrov dreves oz. papirnato obliko, kjer so pač ljudje prisiljeni v nakup. Sicer pa ironično, celo nekaj animejev je možno dobit po slovenskih knjižnicah, medtem, ko je verjetno izbira mang nedvomno manjša (je že nekaj časa preteklo, odkar sem se nazadnje igral s COBISSom), po drugi strani pa je dvdje dosti težje najti ali naročiti pri slovenskih prodajalcih kot pa mange.
Slika
Uporabniški avatar
Ikari
Zmanjkalo paštete!

OdgovorNapisal/-a jiki dne 26 sep 2011, 22:38

Ikari je napisal:Drugače pa ne animeji, ne mange niso zastonj, le pri slednjih nekateri preferirajo bolj naravno konzumacijo kadavrov dreves oz. papirnato obliko, kjer so pač ljudje prisiljeni v nakup. Sicer pa ironično, celo nekaj animejev je možno dobit po slovenskih knjižnicah, medtem, ko je verjetno izbira mang nedvomno manjša (je že nekaj časa preteklo, odkar sem se nazadnje igral s COBISSom), po drugi strani pa je dvdje dosti težje najti ali naročiti pri slovenskih prodajalcih kot pa mange.

Je že res, da jih je manj. je pa to verjetno zato ker kolker vem so knjižnice (ne vse) primorane imeti vsaj en izvod vsake knjige v slovenščini. In koliko mang imamo mi v slovenščini? Poleg tega dvomim, da bi naše knjižnice sploh hotele met neko veliko zalogo mang, ker majo rajši knjige s trdimi platnicami. Če pa že, te pa bi bilo tako kot ponavadi to skoncentrirano na kero knjižnico v ljubljani, ker očitno se samo tam berejo knjige v angleščini. pardon. to je bilo cilano na fantasy žanr.
Slika
Uporabniški avatar
jiki
ima preveč časa

OdgovorNapisal/-a Ikari dne 27 sep 2011, 14:27

Očitno so vse Naruto in Bleach izvode preselil iz Ljubljane v Maribor ali ste mel tam že tud svojo zalogo? Ne vem kaj je tista iz Ljubljane šla.
Slika
Uporabniški avatar
Ikari
Zmanjkalo paštete!

OdgovorNapisal/-a jiki dne 30 sep 2011, 19:35

glede na to kako zbirko ste vi meli tam.... Naruta v Mariboru še nisem vidla. jaz osebno menim ,da ljubljanski konzorcij in naša mestna knjigarna ne komunicirata med sabo. Če že karkoli pride na naše police, je to zato, ker je to zadevo nekdo naročil pa so mogli več izvodov dat zraven.
Slika
Uporabniški avatar
jiki
ima preveč časa

OdgovorNapisal/-a dediledi dne 30 sep 2011, 23:06

Narutota imajo v Mestni knjigarni v MB-ju. Čeprav sem ga komaj pred kratkim opazil, sicer je res da nisem kaj dosti hodil zadnje čase tja. Samo žal imajo precej skopo izbiro ne tako kot v LJ niti približno. V Europarku so še tiste mange kaj so meli stisnili nekam v kot kjer jih noben človek ne pričakuje, jaz sem jih moral iskat like 10 minut, da sem jih najdel (ja vem, lahko bi prašal prodajalko)...
Slika
ME? Normal? How dare you insult me that way!
Uporabniški avatar
dediledi
ecchi master

Kraj: Maribor

Vrni se na Kulturni most