Anime konvencije v Evropi in drugje...

Za diskusije, ki jih je težko opredeliti samo v eno sekcijo - za povezane pogovore o animejski in manga industriji, vizualnih/lahkih romanih, igrah in vsebinah za odrasle.

Moderator: gali

Anime konvencije v Evropi in drugje...

OdgovorNapisal/-a DjJuvan dne 15 okt 2011, 21:56

Tukaj sem zelo slabo seznanjen, kaj vse zanimivega (in dobrega) dogaja okoli Slovenije, kar bi bilo vredno obiskati s področja animejev/mang/japonske. Predvsem za leto 2012, ker se letošnje itak že izteka in bi bilo načrtovanje izleta preveč na tesno :)

Kateri dogodki se dogajajo, kakšni so kej obiski ljubiteljev, predhodnih obiskov poznanih obrazov iz japonske industrije, cenovno ugodno... etc. Tudi če še niste šli, so tudi naštudirane želje v primeru obiska dobrodošle.

Onegai shimasu~ ;)
Uporabniški avatar
DjJuvan
Video produkcija je moj kruh

OdgovorNapisal/-a Ikari dne 15 okt 2011, 22:29

Google it? Mislim, tole je hudo subjektivna stvar, kaj se komu splača videt.

Jaz osebno bi šel (mogoče tudi bom šel naslednje leto) na festival stripov v mestu Lucca (Lucca Comics and Games). Xeynaar ve še za ostale konvencije v Italiji, ta mi je kul, ker je morda še zanimivo mesto + traja več dni. Letos so na sporedu gostje: Jiro Taniguchi, potem whatshername avtorica Thermae Romae pa avtor serije Climber oz. Kokou no Hito... kar sva itak jaz in Xeynaar nabijala na IRCu cel zadnji mesec.

Za Francijo sem dost zihr že omenil festival stripov Angouleme, ki je kolikor vem, največji v Evropi. Tako v Franciji in Italiji so mange fejst razširjene, tak da se zihr najde kaj zanimivega. Poleg tega je v Franciji še Japan Expo (dovolj velik, da se zanj zanimajo tudi japonska podjetja, videl sem eno fotko, kjer je bil nek Gainax štant oz. vsaj njihov merch), pa mislim, da je še mal manjši Japan Expo Sud.

Kokr vem je nek Gainaxov staff obiskoval nemški Connichi, potem maš v nemčiji tudi AnimagiC, ene par kul filmov se bo zavrtel na Scotland Loves anime, pol maš kaj MCM Expo al kva je ze v Londonu. Al ti je sejem dost velik, da greš tja ali pa skombiniraš še mal turizma, če je mesto zanimivo. Osebno mislim it na kaj večjega, ker je bencin predrag za preseravanje po nekih lokalnih mini konvencijah.
Slika
Uporabniški avatar
Ikari
Zmanjkalo paštete!

Kraj: Cucuruz Doan's Island

OdgovorNapisal/-a Xeynaar dne 16 okt 2011, 00:06

Nekaj spiskov konvencij je možno najdet preko Googla. drugače manjših je težko dobit izven lokalnega jezika.

Ne vem kako je v drugih državah, ampak v Italiji se na konvencija uporablja skoraj izključno italijanski jezik ker starejše generacije ne obvladajo dovolj angleščine. No, to ni bila ovira, ko so z nami (bivša Second Impact grupa ljudi) šlo v Milano nekaj AnimeSlovenija članov. Kar se z jezikom ni dalo, je "aerobika" pomagala.
Uporabniški avatar
Xeynaar
napol pečen

Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a Ikari dne 16 okt 2011, 03:48

Slika

Eva Store na Japan Expu (vir). Za angleške konvencije lahko vprašam naokoli (tiste v UK). Tisto, ko so šli v Milano se pa še spomnim, ne vem pa kdo že, zmaj pa mcajvar? :/ Bi moral na fotke it pogledat :D
Slika
Uporabniški avatar
Ikari
Zmanjkalo paštete!

OdgovorNapisal/-a Xeynaar dne 16 okt 2011, 15:18

Lildragon in Miha pa še dva (ne spomnem se kdo). Za Lildragon vem, da je šla dvakrat, za Miho so mi pa povedali, da je šel kar nekaj krat.
Uporabniški avatar
Xeynaar
napol pečen

OdgovorNapisal/-a dediledi dne 17 okt 2011, 14:55

V Avstriji je ogromno manjših Anime Conov, kot tudi večjih, ki so dovolj cenovno ugodni.

Letos smo bili na AniNite enem izmed večjih conov v Avstriji http://www.aninite.at/ bila sta dva japonska gosta, ki sta požela kar veliko zanimanja: Higuri You in Nihei Tsutomu...
Sam con je trajal 3 dni, torej od petka do nedelje. Sam sem bil prvič tam ampak moram rečt, da je bila izkušnja neprecenljiva. Ogromno cosplayerjev ogromno trgovin z mangami in fanmaterialom. Imajo tudi Bring and Buy varianto, kao bolšji sejem rabljenih stvari (prevladujejo mange in DVD/BD po ugodnih cenah cca. od 2 € naprej). Imeli so DDR tekmovanja, XBox, PS tekmovanja, Cosplay tekmovanja, risarske delavnice, delavnice za podnaslavljanje, predvajanje animejev, AMV tekmovanja, bili so tudi fanartisti, izmed teh je bila tudi slovenska fanartistka (baje, žal sem jo sam zgrešil :( )... Tako, da ja ljudi se je kar trlo, dogajalo se je pa na Tehnični univerzi na Dunaju. Baje, da je vsako leto v drugem kraju v Avstriji.
Če računamo vstopnino, prenočišče, hrano in prevoz smo nekje zapravili na osebo recimo cca. 130 €, kar je kar solidno malo za 3 dni na Dunaju. Ok koliko sem zapravil dodatno za mange raje nebi :D

Prilagam album slik cosplayerjev iz AniNite 2011: http://s180.photobucket.com/albums/x220 ... iNite2011/

To je nekako moja izkušnja iz enega izmed Avstrijskih...

Smo pa najdli veliko propagande tudi za ostale cone, recimo zdaj to soboto se odvija v Avstriji tukaj blizu slovenske meje zopet en manjši con imenovan Chibi Akicon: http://www.chibi-akicon.at/indexa.php?page=startseite
Katerega se imam tudi namen udeležiti, zaenkrat samo za en dan, ker so finance knap. Drugače pa traja dva dni in imajo tudi ogromno stvari za videt in poskusit. Japonskih gostov pa mislim, da nimajo... Bodo pa imeli MAIDCAFE!!!! :D Iskreno rečeno, grem tja itak samo zaradi tega in pa mang. Je pa res, da bi rada moja draga nosila kimono in ima tam izredno priložnost, saj pri nas ravno ne moreš drugje nositi kot pa na Novoletki in mogoče na Ilustrariumu.
Tako, da če ima kdo željo it in je v okolici Maribora imam za eno osebo za prvi dan še ZAENKRAT prostor v avtu, za drugi, dan pa nevem če bom šel vsaj zaenkrat še ne vem, je pa res da če bi šel bi mogo imet poln avto, da si pokrijem stroške, tako, da imam recimo še za drugi dan prostora za 3 osebe... Če slučajno ima kdo željo seveda iz okolice MB-ja in iz MB-ja naj me klikne na ZS. Če pa boste tam, pa se mogoče srečamo (vsaj prvi dan)...

Ok potem pa še ena stvar, ki smo jo zasledili na AniNitu, ki pa jo imama zaenkrat samo z drago namen obiskat, ker je pač bolj formalne narave oz. bolj formalni con (če se lahko tako izrazim). Gre pa za Hanamatsuri oz. praznik, ki se odvija na japonskem http://www.seattlebetsuin.com/HANAMATSU%20RI.htm Seveda so ta praznik izkoristili tudi v Avstriji in bodo naredili nekakšen ples ampak ne kakršenkoli ples. Strogo pravilo: dovoljen vstop samo cosplayerjem, ki so formalne oblike oz. svečane oblike. Torej kaki sakoji, kimoni, vojaške uniforme itd. Hek magari se oblečeš v Kyubeia iz Madoke, samo da si daš gor suknjo :D V glavnem zanimiva stvar, ki je vredna ogleda. Še internetna stran: http://animatsuriverein.wordpress.com/hanamatsuri-2012/

V glavnem to so samo nekateri coni izmed mnogih, ki se odvijajo v Avstriji za te smo zvedeli na samem AniNitu. Kaj se govora tiče ne rabi vas skrbet avstrijci niso tako nazadnjaški in znajo večinoma angleško, tako, da sporazumevanje na samem conu ni niti malo problem, niti v večjih trgovinah in uradnih stvareh ne. Tako, da vas to naj ne skrbi če hočete it na kak con v Avstrijo, sporazumevanje nebo problem, če slučajno ne znate nemško.

No prilagam še eno stran/forum kjer imate spisek vseh conov, ki se dogajajo v Avstriji in Nemčiji oz. še boljše lepo so razporejeni po datumu kdaj se dogajajo in kateri se bodo dogajali v bližnji prihodnosti: http://animexx.onlinewelten.com/events/ausfuehrlich/

Upam, da vam bo to malce pomagalo ali pa da se slučajno odločite it na katerega od teh :)
Zadnjič spremenil dediledi, dne 17 okt 2011, 15:02, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
ME? Normal? How dare you insult me that way!
Uporabniški avatar
dediledi
ecchi master

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a DjJuvan dne 17 okt 2011, 15:01

Zanimivo, hvala za info o_0
Uporabniški avatar
DjJuvan

OdgovorNapisal/-a killer999death dne 24 okt 2011, 23:08

MCM expo v Londonu je 2x na leto, maja pa oktobra, sam baje da ni nevemkaj
Slika
Uporabniški avatar
killer999death
je doma na SA

Kraj: watching you pee :D (females only)

OdgovorNapisal/-a Ikari dne 24 okt 2011, 23:26

Neki ful hypa tud jaz nisem slisal okoli MCM Expa, ko je kolega živel v Angliji.
Slika
Uporabniški avatar
Ikari
Zmanjkalo paštete!

OdgovorNapisal/-a jiki dne 25 okt 2011, 13:12

killer999death je napisal:MCM expo v Londonu je 2x na leto, maja pa oktobra, sam baje da ni nevemkaj

to je zato ker ni striktno anime/manga con, ampak bolj v smeri vsega; anime in japonska kultura, SF in holiwood, HBO serije, fantasy, steampunk, gamerstvo, etc. gosti, ki tja pridejo so pretežno iz ameriških SF serija ala Eurika in Warehouse 13. oziroma vsaj ko sem jaz tam bla lansko leto ni bilo nobenih japoncev. so bili samo predstavniki angleških založb. prav tako se imajo na tem conu možnost predstavit vsi webstripovci, ki bi radi tudi kak svoj strip prodali. Imajo pa tudi steampunk sekcijo, če koga zanima. najbolj se splača za cel vikend karto vzet, ker maš pol še petek zraven pa še eno uro prej lahko vstopiš, če kupiš karte vnaprej.
Imaš veliko uradnih in neuradnih trgovin, ki imajo posebne con cene. (blu-ray lahko dobiš tud za 5funtov) nimaš pa klasičnega brin&buy.
Slika
Uporabniški avatar
jiki
ima preveč časa

OdgovorNapisal/-a NarutoTheTranslator dne 25 okt 2011, 15:00

Čez dva dni letim v London pa iz prve roke povem, koliko je vreden :)
I never take my words back. That's my way of the ninja!
Slika
Uporabniški avatar
NarutoTheTranslator
union lover <3

Kraj: Konoha

OdgovorNapisal/-a Xeynaar dne 25 okt 2011, 16:07

MCM Expo je ta teden? Torej to pomeni da bova dva na nekem conu ta vikend. :D
Uporabniški avatar
Xeynaar
napol pečen

OdgovorNapisal/-a NarutoTheTranslator dne 25 okt 2011, 18:21

Ti pa v Lucco, predvidevam? :3 Sporoč, kaj dogaja, nameravam tja romat naslednje leto.
I never take my words back. That's my way of the ninja!
Slika
Uporabniški avatar
NarutoTheTranslator
union lover <3

Kraj: Konoha

OdgovorNapisal/-a Ikari dne 25 okt 2011, 18:43

Sej sporoča že kak mesec kaj se bo tam dogajalo. Interaktivna mapa:

http://maps2011.luccacomicsandgames.com/
Slika
Uporabniški avatar
Ikari
Zmanjkalo paštete!

OdgovorNapisal/-a Xeynaar dne 08 nov 2011, 15:58

Lih ne spada pod "2012", ampak sem hotel samo omenit, da je reportaža iz Lucca Comics & Games 2011 že v delu. :)
Uporabniški avatar
Xeynaar
napol pečen

OdgovorNapisal/-a DjJuvan dne 08 nov 2011, 17:48

V pričakovanju *.*

Sem slišal, da je bilo res ogromno obiskovalcev...
Uporabniški avatar
DjJuvan

OdgovorNapisal/-a DjJuvan dne 05 feb 2012, 22:27

Glede na to, da bo letos AnimagiC... na katerega planiram it, nisem nikjer zasledil da bi imeli kakšno zgornjo mejo koliko kart imajo razpoložljivih. Ker (še) ne bi rad hitel z nakupom karte... pač, finance jebejo ^^
Uporabniški avatar
DjJuvan

OdgovorNapisal/-a dediledi dne 23 feb 2012, 17:05

Na letošnjem AnimagiC poleg Kalfine tudi producent Madoke Magice http://www.animania.de/animagic-ehrengast-iwakami.html

Damit, če bi mel denar in prej vedel za Kalafino... Ah ja... Glede Kalafine sicer že stara novica ampak vseeno, sem prepozno zvedel nekaj mesecev nazaj... Če kdo gre upam, da bo užival in upam, da bo dokumentiral :)
Slika
ME? Normal? How dare you insult me that way!
Uporabniški avatar
dediledi
ecchi master

Kraj: Maribor

Konvencije v Evropi v letu 2012?

OdgovorNapisal/-a jiki dne 13 mar 2012, 23:25

bomo pa spet šli na AniNite. Da bodo le zanimivi gosti pa se potrudim it še tja. Zdaj vemo keri hostel definitivno izbrat :twisted:
Slika
Uporabniški avatar
jiki
ima preveč časa

Manga in anime convetioni

OdgovorNapisal/-a fairy tail happy dne 24 mar 2014, 03:01

Zdravo za naprej bi se rad opravicil ce je ze kdo zacel to temo, ampak me zanima ce bo kdaj v bliznji prihodnosti kaki convention v Sloveniji oz avstriji. Hvala v naprej :)
Aye,sir!!! :)
Uporabniški avatar
fairy tail happy
zelenec v zobanju

Naslednji

Vrni se na Kulturni most