Anime ali manga ?

Za diskusije, ki jih je težko opredeliti samo v eno sekcijo - za povezane pogovore o animejski in manga industriji, vizualnih/lahkih romanih, igrah in vsebinah za odrasle.

Moderator: gali

Anime ali manga?

Anime
43
65%
Manga
20
30%
Nič od naštetega
3
5%

Skupaj glasovi : 66

OdgovorNapisal/-a SnowWolfy dne 03 mar 2012, 18:54

jas sm bol za Animeje :p mange mi osebno niso tak pri srcu. No nasploh nena rad berem.
It looks like I'll have no choice but to act as a soldier who knows no fear
Uporabniški avatar
SnowWolfy
brez polžje hiše

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a EarthStyleSakura dne 05 mar 2012, 22:23

Jas sem vedno bila bol za animeje, verjetno tudi zato ker ne berem preveč rada. :p Sem pa zadnjič prebrala eno mango, pa mi je bila kar všeč. Mislim, da jih bom kar začela brat. Vseeno pa zaenkrat še ostajam pri animejih. :D
Uporabniški avatar
EarthStyleSakura
drgne podloge

Kraj: Another world.

OdgovorNapisal/-a Ryuk dne 15 apr 2012, 22:56

Izbral sem animeje, ker do zdaj še nisem prebral nobene mange. Vendar bom kmalu kakšno prebral in bom mogoče spremenil svoje mnenje. Sploh me pa zanima drugačen konec v mangi Elfen lied.
I <3 ecchi.
Uporabniški avatar
Ryuk
SloAnime=biblija

Kraj: Ljubljana

Anime ali manga ?

OdgovorNapisal/-a sim114 dne 16 apr 2012, 18:47

Jas sem tud za animeje,sam včasih pa grem pogledat mango,ker eni animeji niso dokoncani, oz me zanimam kaksen je konec v mangah,je kr nekaj animejev in mang ki so drugače zakjučeni, ali pa sloh niso dokoncani...:P
sim114
orehov strdek

OdgovorNapisal/-a Chochek dne 31 maj 2012, 18:31

Na začetku sem bil bolj za animeje, seveda jih še vedno gledam. Čez nekaj časa sem začel prebirati mange preko interneta. To mi ni bilo tako zanimivo, ko sem si pa prvič kupil mango, sem vedel. Je drugače imeti zadevo v rokah in jo brati pa uživati v njej, kot da bi jo bral preko interneta. Užitek je bil večji. V temu trenutku bi se odločil za oboje. Saj so mi mange in animeji isto ljubi. Žal sem razumel šele koliko mi je do mang, ko sem prodal oba dragon ball in dragon ball Z manga boxa seta. Še vedno se tepem po glavi in mi je žal. Vem pa da naslednjič ko ju dobim, poudarek na ČE JU DOBIM(saj naj bi bila razprodana) , nebom dal iz roke in prodal.
Manga Powah!
Uporabniški avatar
Chochek
hentai gamer

Kraj: Skypiea

OdgovorNapisal/-a dediledi dne 01 jun 2012, 00:18

Vem, da je to za nekatere nemogoče kaj bom zdaj rekel, ampak... Idi na kak nemški convention bolj ali manj imajo tam vedno Bring and buy varianto a.k.a. bolšji sejem mang in animejev... Pač recimo zdaj avgusta je na Dunaju AniNite, iz prve roke govorim ko rečem, da imajo OGROMNo izbiro rabljenih mang po IZREDNO ugodnih cenah. Osebno sem tam nakupil minimalno 20 mang in za to sem dal vse skupaj samo 30 € :D Imeli so celotno zbirko Ranma 1/2 za 30 € in dobro se ve kako obsežna je ta manga serija... Tudi Dragon ball so imeli kar nekaj vol. itd. Edina fora kaj je moraš biti že prvi dan prisoten (traja dva dni), ker takrat še ni pokupljeno potem proti koncu ostanejo še samo kake random yaoi mange :D V glavnem če se kaj splača tja it je ravno Bring and Buy... Jaz letos, če mi bo moja blagajna dopustila zopet grem in sem 100%, da ne pridem praznih rok nazaj domov...
Slika
ME? Normal? How dare you insult me that way!
Uporabniški avatar
dediledi
ecchi master

OdgovorNapisal/-a Chochek dne 01 jun 2012, 15:31

Uf a se da kj prnest, če naročim =). mange so tudi v anglescini?
Manga Powah!
Uporabniški avatar
Chochek
hentai gamer

Kraj: Skypiea

OdgovorNapisal/-a dediledi dne 01 jun 2012, 16:25

Sorry bolj ali manj so nemške :S Čeprav mogoče se tu pa tam najde kaka angleška, ampak 90% je ponavadi nemških... Žal meni vedno bolj zgleda kot, da ne bom šel letos, me je zavarovanje za avto več prišlo kot sem računal... Sicer če grem zagotovo sporočim sem :) Pa se bo dalo kaj zmenit ja :)
Slika
ME? Normal? How dare you insult me that way!
Uporabniški avatar
dediledi
ecchi master

OdgovorNapisal/-a Anja86 dne 01 jun 2012, 23:55

Sn imela obdobje, ko so prevladali animeji, zdaj sn bolj na mange.
Seiyuu stalker. “ψ(`∇´)ψ
Uporabniški avatar
Anja86
SloAnime=biblija

Kraj: Tokyo

OdgovorNapisal/-a [Fleš] dne 03 jun 2012, 10:01

ojo jst se pa sloh ne morm odločt xD
"... Stand Up For What You Believe Even If It Means Standing Alone ... "
Uporabniški avatar
[Fleš]
krompirjevc

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a janchek dne 01 sep 2012, 16:57

Hm.. Meni je zanimivo oboje vendar če se morem odločit bi se odloču za mange. Veliko zanimivih mang niso dali v animirano obliko ( Vagabond, Aiki ) in nekateri animeji so zelo kratki ( HSD Kenichi, Beelzebub ) tako da ostajam pri mangah. Pa še lažje prideš do njih kot do animejev. Sam uporabljam tablico in MangaWatcher aplikacijo in lahko berem kdaj in kje hočem. Skratka prevladujejo mange :P
Uporabniški avatar
janchek
zelenec v zobanju

Anime ali manga ?

OdgovorNapisal/-a anze dne 16 feb 2013, 22:13

Se strinjam da je branje mang dolgočasn. :hmm: Po en strani bi raje izbral mango ker lahko prebereš tekst dokonca, pri nekaterih animejih pa skor ne mores prebrati podnapise.
Uporabniški avatar
anze
kremasti pingo

Prejšnji

Vrni se na Kulturni most