Pomoč pri seminarski nalogi

Za diskusije, ki jih je težko opredeliti samo v eno sekcijo - za povezane pogovore o animejski in manga industriji, vizualnih/lahkih romanih, igrah in vsebinah za odrasle.

Moderator: gali

Pomoč pri seminarski nalogi

OdgovorNapisal/-a Incognito dne 12 apr 2012, 12:35

Ahoj!

Imam sledeč problem, oziroma zanimivo seminarsko nalogo, za katero pa rabim kakšen dober predlog/namig/link/whatsoever poznavalcev. :)
V seminarski nalogi bi rad raziskal, če je imela jedrska katastrofa (konec 2. svetovne vojne, Hiroshima, Nagasaki) kakršen koli vpliv na razvoj japonske pop kulture (predvsem ciljam na razvoj mang oziroma anime-jev). Moje osebno mnenje je, da je definitivno imelo vpliv, saj imamo mnogo mang/animejev, ki se srecujejo z nekako post-apokaliptično dobo (vse je v ruševinah, puščave, zaton tehnologije in človeštva, premnoge bolezni). Ravno tako, je mnogo mang/animejev, kjer so glavne teme nalezljive bolezni (kožne, mutacijske), ki deformirajo živa bitja (posledica radioaktivnega sevanja), da ne govorim o hentai-jih, kjer se gre v extreme. Po mojem mnenju, bi defenitivno lahko najdli mnogo vzporednic, a da bi začel utemeljevati take zadeve, bi rabil kakšno "legitimno gradivo". Zato vas prosim, za kakršno koli pomoč, lahko so kakšni linki, naslovi knjig, lahko so tudi vaša mnenja, pogledi,.... karkoli! :)
Zelo bom vesel vaše pomoči.

ps: lep primer je tudi Godzila (gojira).

lp.
incognito
Incognito
zelenec v zobanju

OdgovorNapisal/-a DjJuvan dne 12 apr 2012, 14:12

Atomska katastrofa JE imela pozitiven efekt na zabavno industrijo... vem da sem nekje bral/gledal, žal pa se ne spomnim vira.

Upam da še kdo iz spomina prikliče, kje bi se dalo najti vire (predvsem @Ikari rad spremlja literaturo).

Sicer pa vso srečo pri seminarsko, se priporočamo za branje, ko bo končana ^^

LP
Uporabniški avatar
DjJuvan
Video produkcija je moj kruh

OdgovorNapisal/-a Less dne 12 apr 2012, 20:25

kami-sama ~
Uporabniški avatar
Less
vizualc-sensei

Kraj: na lepšem~

OdgovorNapisal/-a Incognito dne 25 apr 2012, 17:46