Kaj pravijo na animeje/mange vaši starši?

Za diskusije, ki jih je težko opredeliti samo v eno sekcijo - za povezane pogovore o animejski in manga industriji, vizualnih/lahkih romanih, igrah in vsebinah za odrasle.

Moderator: gali

OdgovorNapisal/-a Masariko dne 25 dec 2010, 19:10

Svojih nikol nisem obremenjeval z animeji, je pa res, da zanju so to itak sam risanke. Nja no, bolje tako... Mati so celo bili navdušeni nad mojimi risarskimi nesposobnostmi :D Punce pa no, kakor katera. Ena pogledala in ji ni potegnil in je nisem obremenjeval, eni pa je blo celo zanimivo. Bil sem nežen, pokazal Ghiblija, je najbolj ziher da outsiderji dobijo en pozitiven vtis. V mojih zlatih časih otakujevstva sem resnično enmalček zmedel okolico, recimo da v službi pač nimaš printov na stenah pa to, če se da - no jest pač sem jih imel in kar je je :D Zdaj v svojih 30tih sem bolj subtle - mam samo obeske za ključe z anime temami, ostalo je na laptopu.
Uporabniški avatar
Masariko
kremasti pingo

OdgovorNapisal/-a ashitaka dne 05 mar 2012, 23:54

Za mene vejo, da jih gledam. Mami sem razložila, kaj je razlika med animo in navadno risanko, pogledala menda ni niti še ene in dvomim, da jo bo kdaj. Brat zjutraj ob vikendih gleda tisti obup, ki ga vrtijo na Pop TV (jaz sem se samo za glavo držala ob tisti sinhronizaciji), gledal je tudi transformerje pa še Dragonball in podobno, zato ve, zakaj se gre. Sestri pa itak dol visi za vse, kar je meni všeč :D . Drugače imam dve prijateljici, s katerima lahko čisto v easy debatiram o animejih. Nimam problemov s posmehovanjem. Anime pa itak gledam v glavnem le, ko sem v študentskem domu tako, de me še niso "zalotil".
Mange so moja pravljica za lahko noč.
Uporabniški avatar
ashitaka
pokeminator

Kraj: (v glavnem) Ljubljana, z mislimi čisto drugje

OdgovorNapisal/-a Screw dne 06 mar 2012, 00:11

Animeji, ki sem jih jaz uspešno podturil na TV v večernih urah celotni družini (še babica je gledala zraven xD): Millenium Actress, Lupin III: Castle of Cagliostro, Laputa in Princess Mononoke. Pravzaprav se niso kaj dosti spotikali ob dejstvo, da je zadeva narisana, kar potrjuje mojo tezo, da so animeji dostikrat bližje filmu kot risanki.
(\__/) Aim for the top, never give up. Top wo nerae!
( ^.^ ) Anime povezave
o(")(")
Uporabniški avatar
Screw
Mokkori power!

OdgovorNapisal/-a ashitaka dne 06 mar 2012, 00:28

Hvala za predloge. Laputo, Princess Mononoke in Ponyo on the Cliff sta brat in sestra že videla. Te se spomnem, da smo skupaj gledali. Nimam pa namena jima še kaj predlagati, oz. podturiti, ker bi rinila z glavo skozi zid :) .
Uporabniški avatar
ashitaka
pokeminator

OdgovorNapisal/-a Shinoi dne 06 mar 2012, 00:55

Oba starša vesta za moj hobi. Oče se včasih dela norca, ampak v glavnem to pozdravlja in se tudi za moje risanje zanima. Sam je včasih sinhroniziral risanke, tako da tudi on kdaj kako pogleda. Mami se zdi super, da gledam animeje in se tudi zelo zanima za moje risanje. Pravi, da je bolje da gledam to umetnost, kot da čepim pred FBjem ali gledam neumne oddaje na TV. Dostikrat sem ji že pravil o raznih serijah in jo je kar zanimalo :D poleg mene je na PopTV gledala YuGiOh in občasno komentirala art, ko pa sem v dnevni na ves glas besno gledal Naruta in Gundam Seed pa tudi ni imela nič proti. Nekoč sem ji razlagal o visual novelih in se ji je zdelo zelo unikatno. Glede na to, da živim pri njej (starša ločena), se nasploh velikokrat z njo in skupaj z bratom in sestro pogovarjamo o Japonski in japonskih zadevah. Tako da sta obadva zelo pozitivno naravnana k temu, glede na to, da vsi njuni trije otroci gledamo animeje. Oba starša sta si že ogledala Princeso Mononoke in če se prav spomnim, je vsaj mama bila navdušena. Oče pa je poleg mene gledal Spirited Away (v Slo sinhronizaciji!) in se mu je čisto dopadlo. Zelo zabavno je bilo, ko sem fotru pokazal prvih par minut Hellsing Ultimate-a 2 in se je ob enem krvavem prizoru samo zarežal, rekoč "Prokleti Japonci." in šel ven.
Tako da ja, moji starši so totalno epski. Posebej mama, nekoč sem ji v roke potisnil mango Berserk, je malo prelistala in rekla "Uuuu, tip pa dobro riše."
i haet efferytink
i are su mad at woerld
nyuuuueeeeeeeeeeeeghhhhhhhhh >:I
Uporabniški avatar
Shinoi
je doma na SA

Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a sekic dne 06 mar 2012, 01:32

Maš srečo...moja dva vesta za hobi ampak žal ne razumeta razlike med animeji in risankami. Mami hočem že dlje časa "podturit" Clannad ali pa vsaj 5cm per second, ker je bolj romantične narave pa mi zaenkrat ne uspeva najbolje. Jo bom že uspel prepričat nič skrbet :D
Uporabniški avatar
sekic
je doma na SA

Kraj: Škofljica

OdgovorNapisal/-a Tetris dne 10 mar 2012, 22:08

Sicer poleg filmov in nanizank v velki večini gledam anime ampak starša niti ne vesta. Pred leti smo skupaj s sošolci gledali naruta, bleach in podobno(celo s sestro sva še kakšno epizodo skupaj pogledala), sedaj pa največkrat gledam sam v svoji sobi, kjer imam mir pred nezaželjenimi komentarji, da sem prestar za risanke :omg: ..
You don't get rich writing science fiction. If you want to get rich, you start a religion.
Uporabniški avatar
Tetris
z dobro podobo

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Diino dne 11 mar 2012, 00:02

Starša nimata nič proti, pravzaprav sta že skupaj pogledala kar nekaj epizod One Piece-a, med drugim tudi Strong World x3

če pa mi sošolci rečejo da sem otročji al pa prestar pa je moj odziv
Slika
SlikaSlika
Uporabniški avatar
Diino
nadstandard

OdgovorNapisal/-a ashitaka dne 11 mar 2012, 00:18

Diino, you make my day! :lol:
Uporabniški avatar
ashitaka
pokeminator

OdgovorNapisal/-a Diino dne 11 mar 2012, 00:40

Ni za kaj, pa še kdaj :3
SlikaSlika
Uporabniški avatar
Diino
nadstandard

OdgovorNapisal/-a Attena dne 07 maj 2012, 21:02

Če me kdo doma vidi, dobim samo vprašanje: "Anime Time-u?!" in odgovorim "Haaaaaaaaaaai!!!" =3

Pa starejšega brata sem tudi okužla =D
Slika
To define is to limit.
⋋(◕▽◕)⋌
Uporabniški avatar
Attena
napol pečen

OdgovorNapisal/-a thiew dne 07 jun 2012, 21:31

haha, so me prou nasmejale kkšne zgodbe :)

Moji starši nikoli niso najboljš sprejemal mojga gledanja animejev. prvo leto (pa še zdaj kdaj), sta mi govorila, da sem odvisen in da bom moral it na zdravljenje ("ker to pa ni več normalno, da si po 20 ur zaprt v sobi in nonstop gledaš animeje!"). Zadne časa pa se bolj jezita nad tem, da me že tko ali tako nič ne vidita in da še ko sem doma sem samo v sobi zaprt in jima nič ne povem/ se nič ne pogovarjam z njima. Fotrovo citirano mnenje o animejih: " To sranje sam poneumlja pa uničuje možgane, rajš kakšno knjigo preber!"
Ampak jaz ju imam vseeno rad :)

Punca pa tudi ni ravno ljubiteljica animejev - sicer včasih kaj pogleda z mano, vendar ne ravno z največjim navdušenjem. Tako da potem jaz raje gledam ko ona zaspi ali pa preden se zbudi. Ji je bil pa všeč avatar.
Uporabniški avatar
thiew
shoujo lover

OdgovorNapisal/-a [Fleš] dne 14 jun 2012, 11:52

oh ja jst dobivam že vrsto let iste komentarje od moje mame "joj a nisi že prestara za risanke? zdj maš pa že *vstavi trenutna leta* let tole bi se lahko že nehal!"
sicer jst tut rada gledam navadne risanke poleg animejev ^^ iste komentarje pa dobivam tut glede mojga stila xD

seveda sm pa dubla tut veliko dozo komentarjev od mojih sošolcov ampak mi je že dolg cajta nazaj ratal zlo vseen za take zadeve ;)
moji prjatli pa po večini tut gledajo animeje če jih pa ne so jih pa vseen zlo všeč slikce še posebi č jim kej narišm ^^ tko da ja praktično sm okužla vse ljudi s katerimi se družm :P
moj fant pa ma tut rd animeje in jih tko velik skupi gledava :D
"... Stand Up For What You Believe Even If It Means Standing Alone ... "
Uporabniški avatar
[Fleš]
krompirjevc

OdgovorNapisal/-a Chochek dne 31 avg 2012, 13:35

Za prijatelje je gledanje animejev otročje, doma pa mami prav, boljše animeji in mange, kot pa da bi ti morala dat za cike/alkohol ali pa da bi kakšne pizdarije delal xD. Kdaj pa kdaj me tud zalaga s financami za moje zbirke animejev, mang in figur, ceprav si večino sam kupim. Enkrat se spomnim, da nisem šel 2 dni spat, pa sm bil cel dan pokonci, pol sem pa šel naenkrat pogledat 27 delov One Pieca. Haha bogve kaj bi mami rekla, če bi tole videla. Še dobro da mam sobo v spodnjem štuku, drugi so pa zgoraj. Za brata, ki je 8 let mlajši od mene (16), je pa to itq kr neki brezveze. Sam jest svojih mang, animejev ter figur še vedno ne dam =).
Manga Powah!
Uporabniški avatar
Chochek
hentai gamer

Kraj: Skypiea

OdgovorNapisal/-a Clovek30 dne 31 avg 2012, 20:58

Moji starši ravno ne komplicirajo, ker si ves tech stuff pa stvari za hobby kupim sam in onadva nimata nič s tem. Ko sem bil še mali sem veliko gledal Pokemone,DBZ,.. pa te otroške animeje po slovenskih in tujih kanalih, zato velikokrat dobim komentarje, ko gledam kak anime, oz. kaj rišem: "a spet one pikachuje gledaš?" ._. . No sej potem sem jim enkrat pokazal eno sceno iz higurashi no naku koro ni. Sedaj pa imam mir pred njima. brata sicer nekaj komplicirata, da sem otročji, ampak samo ignoriram. Za sošolce v SŠ sem pa itak poseben, ker se njim to zdi brezveze, ali pa mislijo da gledam samo hentai :x
Slika
Uporabniški avatar
Clovek30
nadstandard

OdgovorNapisal/-a Yagami dne 11 jun 2013, 16:42

Moja mama je včasih, ko je pršila v sobo sam rekla: ka spet risanke gledaš... pol sm ji pa enkrat razložu na stvari kaj je anime in zdaj ji je pač vseeno... No moj oče pa še kr misli da gledam risanke oz. da sam zapravljam čas...
"The bells are very loud today"
Uporabniški avatar
Yagami
pokenologist

OdgovorNapisal/-a chocomoon dne 17 jun 2013, 00:55

mojim je vseeno oz jih moti, če vejo da imam v tistem tednu teste, za čez počitnice pa me je oče prosil, da mu najdem kaj njemu všečnega, da nekoliko izboljša besedni zaklad iz angleščine (japonsko pač ne šteka, podnapisi so pa angleški). tako da overall so dokaj pozitivno naravnani =)
Slika
Uporabniški avatar
chocomoon
drgne podloge

OdgovorNapisal/-a Thorfinn dne 18 jun 2013, 19:42

Meni težijo kako to da pri svojih letih še vedno gledam risanke, no konec koncev imam vedno manj časa tako za igrat igre kot gledati animeje ter brati mange, tako da me pravzaprav ne briga preveč kaj si mislijo drugi.
Hope Burns Bright
Uporabniški avatar
Thorfinn
Posluša Wierd Al Yankowicha

OdgovorNapisal/-a Zocky dne 21 sep 2013, 15:15

Mah dokler mi o "risankah" kritizira folk ki gleda big brotherje in razne esmeralde, se ne sekiram, kaj pravjo. :P
Zocky
nadstandard

OdgovorNapisal/-a Thorfinn dne 03 okt 2013, 16:04

Jah to pa je tudi res, mama npr. gleda bedarije od raznih horoskopov in vedeževanj, tisto je šele butasto.
Hope Burns Bright
Uporabniški avatar
Thorfinn
Posluša Wierd Al Yankowicha

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na Kulturni most